PIERWSZA MUZYCZNA FONTANNA

30 czerwca, godz. 20.00. Polsko-norweska integracja wokalna! Część I GOŚCIE Z NORWEGII – Krzysztof Aureliusz Łuczyński – tenor, Siri Holmen – sopran, Magnar Tronsmoen – bas baryton z towarzyszeniem chóru Allegria.

 

 

Część II
Gala Piosenki Biesiadnej – Chór Allegria pod kierunkiem Anny Gertner

 

 

W lipcu i sierpniu w miejsce Laboratorium Kultury zapraszamy Państwa na koncerty w ramach cyklu Muzyczna Fontanna. Koncerty, które mają miejsce zawsze w piątkowe wieczory, cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Krzeszowic i są okazją do spotkań i wakacyjnego relaksu przy bardzo zróżnicowanych gatunkach muzyki.

Pierwszy koncert odbędzie się już 30 czerwca i będzie to wyjątkowe spotkanie polskich i norweskich pasjonatów śpiewu, którzy opracują wspólny repertuar podczas warsztatów organizowanych przez Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach. Warsztaty śpiewu (29.06–2.07) poprowadzi Krzysztof Aureliusz Łuczyński, pochodzący z Tenczynka, a mieszkający w Norwegii śpiewak operowy, dyrygent amatorskich chórów norweskich, nauczyciel śpiewu w norweskiej organizacji Norske Sangforum. Do współpracy przy tym projekcie zaprosiliśmy działający w Centrum chór Allegria, prowadzony przez Annę Gerntner.

Warsztaty mają charakter nie tylko edukacyjny, ale także integracyjny i – mamy nadzieję – są wstępem do dalszej współpracy amatorskich chórów z Krzeszowic i Oslo.

 

 

Na kolejną Muzyczną Fontannę zapraszamy 14 lipca 2017.