Tanecznie w Woli Filipowskiej

Nowocześnie – w rytmie disco i hip-hopu, lub na ludowo – tradycyjnie. Słowem na każdą nutę i do każdego rytmu! Tak swoje umiejętności taneczne prezentowały przedszkolaki z gminy Krzeszowice w XII Gminnym Przeglądzie Zespołów Tanecznych Przedszkolaków w Woli Filipowskiej.

 

Co roku o tej samej porze, czyli w pierwszej połowie maja, wszystkie dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z gminy Krzeszowice, mają możliwość uczestnictwa w Gminnym Przeglądzie Zespołów Tanecznych Przedszkolaków organizowanym przez Przedszkole Samorządowe w ZPO w Woli Filipowskiej. W tym roku, 10 maja, już po raz 12 zorganizowano to taneczne wydarzenie. W tym dniu, ponad 170 dzieci w 13 różnych układach tanecznych zaprezentowało swoje umiejętności rytmiczne przedstawiając tańce w dwóch kategoriach; „Tańce nowoczesne” i „Tańce ludowe.

Kolejny raz przedszkolaki zachwyciły Jury poczuciem rytmu, dynamiką taneczną, zaawansowanymi choreografią i pomysłowymi układami tanecznymi. Z roku na rok poziom przeglądu jest coraz wyższy, dzieci lepiej przygotowane, a i zainteresowanych udziałem coraz więcej.

Jury w składzie Sylwia Wijas, Małgorzata Snopczyńska-Anouar i Barbara Dudek wyróżniło 9 zespołów tanecznych i przyznało dwie nagrody indywidualne w kategorii „Osobowość Taneczna”.

Wśród Tańców ludowych nagrodzono:

Wyróżnienie: Krakowiak – 6-latki z P.S. Zalas, opiekun Jolanta Waśnik

III miejsce: Polonez – 6-latki z P.S. w Tenczynku, opiekun Iwona Krzanik

II miejsce: Krakowiak – 5-latki z P.S. w Woli Filipowskiej, opiekun Elżbieta Żbik

I miejsce: marsz Radeckiego – 6-latki z P.S. w Krzeszowicach, opiekunowie Danuta Bujakiewicz i Alina Drabek

W tańcach nowoczesnych Jury przyznało:

Wyróżnienie: „Taniec z szarfami” – 6-latki z z P.S. w Woli Filipowskiej, opiekun Jolanta Dębska

Wyróżnienie: Taniec „Na prerii” – 6-latki z oddziału przedszkolnego w Sz.P. w Sance, opiekun Monika Bulek

III miejsce: Taniec „Czekolada” – 6-latki z P.S. w Woli Filipowskiej, opiekun Dorota Kleszcz

II miejsce: „Taniec z kapeluszami” – 6-latki z P.S. w Tenczynku, opiekun Agnieszka Ścigalska

I miejsce: „Taniec z szarfami” – 6-latki z P.S. w Krzeszowicach, opiekunowie Beata Głogowska, Grażyna Mykała i Alina Drabek

Osobowościami tanecznymi w tym roku zostali Łucja Kuc z P.S. w Woli Filipowskiej i Oliwier Koźbiał z P.S. Tenczynku.

19 maja o godzinie 17.00 wyróżnione zespoły zaprezentowały ponownie na WYSTĘPIE LAUREATÓW XII GMINNEGO PRZEGLĄDU ZESPOŁÓW TANECZNYCH PRZEDSZKOLAKÓW. Tym razem na widowni zasiadła lokalna społeczność, rodzice, dyrektorzy przedszkoli gminnych i zaproszeni goście. Wyrazów zachwytu i uznania nie było końca. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, z nadzieją oczekując kolejnych występów za rok!

 

 

E.T.G.