Żabki 2017 (fotoreportaż)

Zła pogoda nie pokrzyżowała planów organizatorom kolejnego Dnia Ziemi z udziałem najmłodszych mieszkańców gminy Krzeszowice. Prawie 200 żabek, księżniczek i królewiczów bawiło się doskonale w krzeszowickiej hali.

 

 

Od 7 lat Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach organizuje paradę żab, żabek, ropuch, książąt i księżniczek. Pretekstem do zainicjowania tej imprezy na naszym terenie było odkrycie w Kopalni Wapienia „Czatkowice” prażaby Czatkobatrachus polonicus (sprzed 240 mln lat), dlatego też przy Kopalnia Wapienia Czatkowice, , która funkcjonuje w strukturach Grupy Tauron, po raz kolejny była Patronem Honorowym Wydarzenia.

 

Atrakcji było co niemiara. O dobrą zabawę uczestników zadbali animatorzy, którzy prowadzili konkursy i zabawy taneczne. Ponadto dzieci z entuzjazmem bawiły się wielkimi bańkami mydlanymi tworzonymi przez szczudlarzy. Kolejki najmłodszych ustawiały się do stanowiska, gdzie tworzono z balonów rozmaite przedmioty i zwierzątka, które każde z dzieci mogło zabrać do domu. Nie brakowało także chętnych na pomalowanie uśmiechniętej buzi. Oprócz zielonego w hali sportowej dominował kolor magentowy, a to za sprawą setek balonów oraz byczków Tauronków. Każde dziecko wychodziło z imprezy z dużą watą cukrową w tym kolorze.

 

Po raz pierwszy ustanowiono wynik w żabim skoku, który stanowił sumę skoków wszystkich dzieci biorących udział w tym przedsięwzięciu. Po zliczeniu wszystkich metrów i centymetrów ustalono, że rekordem do pobicia w kolejnym roku jest odległość 162 metry i 30 cm.

 

W imprezie uczestniczyły dzieci z młodszych klas i oddziałów przedszkolnych ze szkół podstawowych z: Krzeszowic, Nawojowej Góry, Miękini, Nowej Góry i Paczółtowic. Przedszkola reprezentowały: Tęczowe Przedszkole z Krzeszowic, Niepubliczne Przedszkole TUPTUSIE, Akademia Małych Tygrysków z Krzeszowic, Punkt Przedszkolny z Rudna,
Przedszkole Samorządowe z Tenczynka.

 

Wszystkim żabkom, ich opiekunom, nauczycielom, dyrekcji szkół i przedszkoli serdecznie dziękujemy za przygotowanie strojów i wspólna zabawę!

 

 

Zobacz Fotoreportaż