Misterium Męki Pańskiej w Zespole Szkół w Nowej Górze

Po ogromnym sukcesie jasełek, nowogórscy uczniowie, rodzice i nauczyciele tym razem sięgnęli po repertuar wielkanocny i przygotowali Misterium Męki Pańskiej.

W główne role wcielili się – dobrze znani już publiczności – aktorzy:

 

Jezus – Kamil Dudek;

Św. Piotr – Paweł Nawrot;

Uczeń Jan – Dariusz Kaczara;

Kajfasz – Andrzej Katarzyński;

Arcykapłani – Marek Chojnacki i Grzegorz Lasoń;

Piłat – ks. Józef Piotrowicz;

Judasz – Leszek Kramarz;

Szymon Cyrenejczyk – Paweł Kramarz;

Maryja – Grażyna Dźwigaj;

Św. Weronika – Urszula Kulisiewicz;

Maria Magdalena – Magdalena Piórko;

Żołnierze – Grzegorz Standera i Wojciech Godyń;

Kobiety, które rozpoznały Jezusa – Magdalena Bonarska i Małgorzata Kramarz.

Reżyserem spektaklu była – jak zwykle – p. Sylwia Szczuka, prezentacje multimedialne przygotowała p. Małgorzata Pytlik, rekwizyty – p. Agnieszka Cywińska, a oprawę muzyczną – p. Jerzy Suruło. Za oświetlenie odpowiedzialny był p. Bogdan Bodzęta (zdjęcia na stronie szkoły w zakładce Album fotograficzny).

 

Przedstawienie przygotowane było z ogromnym rozmachem: autentyczne kostiumy i rekwizyty, chór śpiewający wielkanocne pieśni (w tej roli nauczycielki: Magdalena Godyń, Ewa Trzepacz, Hanna Strączek, Agata Przeginiak, Agnieszka Maciejowska – Łagan oraz uczniowie z kółka wokalnego i artystycznego), nastrojowe światło, efekty multimedialne, a przede wszystkim wspaniała gra aktorów nie tylko przeniosły nas w czasy Chrystusa, ale także wywołały ogromne wzruszenie i sprawiły, że nowogórskie Misterium Męki Pańskiej na długo pozostanie w pamięci widzów.

 

 

Agnieszka Michalska