NA RATUNEK! PIERWSZA POMOC – JAK SIĘ ZACHOWAĆ

Podczas wykładu, na który zapraszam 25 marca w sobotę o godz.10.00, studenci Dziecięcego Uniwersytetu, dowiedzą się co to jest pierwsza pomoc i dlaczego warto pomagać.

 

W przystępny sposób zostaną omówione takie tematy jak: bezpieczeństwo w domu i na drodze, jak wezwać pomoc, co mogę zrobić żeby pomóc.

Studenci będą mieli możliwość poznać zawartość profesjonalnej torby ratowniczej, dowiedzą się co powinna zawierać apteczka pierwszej pomocy i jak jej używać. Będą też uczestniczyć w ćwiczeniach na profesjonalnych fantomach i poznają zasady działania automatycznego defibrylatora AED często ratującego życie osób w stanie krytycznym.

Spotkanie zakończy się konkursem wiedzy, w którym nagrodą główną będzie poradnik dla dzieci „Pierwsza pomoc” a każdy student dostanie ulotkę i maseczkę ratowniczą. Wykład z warsztatami poprowadzi mgr Michał Matysik.

Pierwsza pomoc nie jest trudna a wręcz przeciwnie i nikt nie powinien mieć obaw związanych z działaniami ratowniczymi na miejscu zdarzenia. Dotyczy to też dzieci. Na naszym spotkaniu studenci wyjdą z wiedzą, która może uratować zdrowie a może nawet życie im lub komuś z ich otoczenia.

 

Serdecznie zapraszam na kolejny wykład:

 

08.04.2017

„Tajemnice fotografii”

Prowadzący: Andrzej Wojciech Dworaczek

 

koordynator DUWK

Cecylia Bielecka-Karasińska