Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej (fotoreportaż)

Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn to impreza skierowana do amatorów i miłośników siatkówki. Turniej w Krzeszowicach odbywał się już po raz dwunasty i podobnie jak w latach ubiegłych zgromadził siatkarzy z całej Polski, choć nie tylko.

W dwudniowej rywalizacji uczestniczyły drużyny z Krakowa, Katowic, Gliwic, Jastrzębia, Wodzisławia, Rawy
Mazowieckiej, Sosnowca, Rabki, Proszowic, Kielc, Ujsoł, Wiednia, no i oczywiście z Krzeszowic.

 

Wszyscy mieszkali w Publicznym Gimnazjum w Krzeszowicach i nikomu ten szkolny standard nie przeszkadzał. Mecze rozgrywano w hali Centrum Kultury i Sportu usytuowanej przy gimnazjum. Organizacja tak dużej imprezy wiąże się z poważnymi kosztami, których pokrycie wspomogły Kopalnie Porfiru i Diabazu Sp. z o.o. oraz GEOBAL i JUMPER.

Po dwóch dniach intensywnej i zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięskie zespoły. W kategorii mężczyzn wygrała drużyna RIKI-TIKI DZIKI Sosnowiec. Drugie miejsce zajęli siatkarze Gwoździ Kraków, a trzecie Muńcuł Ujsoły. Zespoły z Krzeszowic, czyli Petarda Krzeszowice i TKKF Krzeszowice, zajęły kolejno siódme i ósme miejsce.

Wśród kobiet wygrały dziewczyny z Apollo Kraków. Drugie miejsce przypadło drużynie Be Safe Kraków, a na najniższym stopniu podium stanęły siatkarki z Bez Obaw Kraków. Nasz zespół TKKF Krzeszowice wywalczył miejsce siódme.
Od 12 lat stałym gościem na turniejach jest drużyna z Ujsoł. W roku 2016 jeden z jej zawodników zachorował na raka. Wszyscy podjęli inicjatywę wsparcia kolegi. Zebrano ponad 1500 zł, które będą przeznaczone na koszty jego leczenia.

Organizatorami imprezy byli MKS MOS Maraton Krzeszowice oraz Kopalnie Porfiru i Diabazu Sp. z o.o.

 

 

 

Zobacz Fotoreportaż