Owocowy Święty Mikołaj

20 ton jabłek trafiło do mieszkańców Krzeszowic dzięki współpracy gminy z Fundacją Helping Hands Janusza Frączka.

 

 

W piątek 9 grudnia na transport owoców z Grójca i Sandomierza oczekiwała liczna grupa osób. Większym zainteresowaniem cieszyły się jabłka czerwone, ale duże zielone okazały się równie smaczne.

– Cieszę się, że w tym przedświątecznym okresie mogliśmy wesprzeć zwłaszcza ludzi starszych i potrzebujących pomocy. Jabłka  trafiły także do kilku placówek oświatowych. Za pomoc organizacyjną dziękuję spółce Usługi Komunalne, pracownikom Zakładu Administracji Budynków Komunalnych, Jakubowi Płaczkowi – właścicielowi Firmy „Prasto2” i Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej. –  mówi Janusz Mitka, komendant Straży Miejskiej, pomysłodawca i główny organizator akcji.

 

Oczywiście przy pakowaniu owoców dyskutowano, które będą lepsze na  świąteczne ciasto, a które należy przeznaczyć na kompot. Wśród degustujących jabłka na miejscu był także burmistrz Wacław Gregorczyk, który powiedział:
– Za każdy dar dla mieszkańców dziękuję, bo wiem, że okres przygotowań do świąt to dla wielu z nich niestety trudny czas pod względem finansowym. Jeśli możemy wesprzeć innych w jakiejkolwiek formie, zróbmy to. A polskie jabłka zawsze smakują najlepiej.

 

Info:UM