Jubilaci Złotych Godów odznaczeni Medalem Prezydenta RP (fotoreportaż)

Złote gody to niezwykły jubileusz, który obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Okolicznościowe spotkanie par z terenu gminy Krzeszowice odbyło się 19 listopada w Sali Herbowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach. Małżonkowie zostali odznaczeni „Medalem za długoletnie pożycie małżeńskie” nadawanym przez Prezydenta RP. W uroczystości jubileuszowej uczestniczyły również 2 pary małżeńskie, które mają za sobą już 60 wspólnie przeżytych lat i świętowały Diamentowe Gody.

 

 

 

Pary małżeńskie obchodzące jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego otrzymały odznaczenia z rąk burmistrza Wacława Gregorczyka. Uroczystość zgromadziła wielu gości: wielopokoleniowe rodziny i przyjaciół Jubilatów. Jubilaci Złotych i Diamentowych Godów otrzymali gratulacje i najserdeczniejsze życzenia na dalszą wspólną przyszłość od burmistrza gminy – Wacława Gregorczyka, przewodniczącego Rady Miejskiej – Adama Godynia oraz kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Marzeny Zakrzewskiej-Szpak. Podczas spotkania nie zabrakło tradycyjnego toastu, a w części artystycznej dla szanownych Jubilatów wystąpili Lucyna i Grzegorz Klimczakowie. 24 pary obchodziły jubileusz 50-lecia po-życia małżeńskiego oraz 2 pary jubileusz 60-lecia. Te wspólnie przeżyte 50 czy 60 lat, to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń. Jubilaci nie kryli łez wzruszenia i zadowolenia, iż uroczystość ta została przygotowana specjalnie z myślą o nich.

 

 

Jubilaci obchodzący Diamentowe Gody: Janina i Andrzej Ostachowscy oraz Maria i Antoni Ornaccy

Jubilaci obchodzący Złote Gody: Barbara i Tadeusz Bastrowie, Krystyna i Stanisław Bielowie, Michalina i Tadeusz Chucherkowie, Maria i Stefan Furmanikowie, Fryderyka i Zygmunt Gędłkowie, Stefania i Edmund Gędłkowie, Maria i Wiktor Kmiecikowie, Maria i Antoni Korbielowie, Wanda i Jacek Korbielowie, Anna i Kazimierz Kuciowie, Krystyna i Jan Kucielowie, Zofia i Franciszek Nawałowie, Władysława i Zdzisław Pawlikowscy, Zofia i Tadeusz Pękalowie, Henryka i Mieczysław Poznańscy, Władysława i Stefan Rozmusowie, Renata i Adam Szmagierowie, Aniela i Józef Walusiewiczowie, Maria i Zbigniew Wąsikowie, Halina i Adam Węgrzynowie, Teresa i Jan Wilkowie, Marianna i Bronisław Wójcikowie, Ewa i Ireneusz Zjawioni, Krystyna i Stanisław Żbikowie

 

Zacnym Jubilatom z okazji Diamentowych  i Złotych Godów składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu.

 

Agata Grela

 

 

Zobacz Fotoreportaż