Okręgówka w Zalasiu

To był zdecydowanie najlepszy sezon piłkarski Victorii Zalas. Po osiemnastu latach od założenia klubu piłkarze awansowali do klasy okręgowej. Jest to ogromny sukces osiągnięty w imponującym stylu. Z 26 rozegranych meczy piłkarze z Zalasu wygrali 22, przegrali 1 i zremisowali 3. Zdobyli 69 punktów, oraz strzelili rywalom 93 gole, tracąc tylko 21.

Trenerem drużyny jest doświadczony zawodnik Piotr Chlipała, mający w swoim życiorysie występy na boiskach I-szo ligowych. Natomiast sukces osiągnięty przez piłkarzy z Zalasu jest też wynikiem dobrej atmosfery w klubie, oraz konsekwencją w dążeniu do sukcesu. Prezes klubu – Marcin Kapusta zawsze podkreślał, że Victoria dąży do najwyższych celów, i zawsze gra o najwyższe cele. W tym przypadku był to awans do okręgówki i nie były to puste słowa.

 

Po utrzymaniu się Świtu w klasie okręgowej mamy na tym szczeblu rozgrywek dwie drużyny, derbów jednak nie będzie, ponieważ Świt gra w drugiej grupie krakowskiej, natomiast Victoria zagra w grupie wadowickiej. Obydwu naszym drużynom życzymy dalszych sukcesów, a realnie utrzymania swojego poziomu.

Jerzy Wnęk