Zaproszenie na wernisaż wyjątkowej wystawy

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach, Galeria w Pałacu Vauxhall oraz autor Czesław Dźwigaj zapraszają na prapremierę wystawy CONTINUUM, CZESŁAW DŹWIGAJ, TETRAPTYK MALARSKI, 8 kwietnia, piątek, godz.19.00.

Na ekspozycję tetraptyku malarskiego składają się cztery obrazy (5m x 3 m), o sugerujących tematykę, znamiennych tytułach, wprowadzających nas w podstawowe problemy eschatologiczne: Sekret życia, Adoracja demona, Pokuta cieni, Dotyk pełni. To odwieczne Continuum ludzkości.
Tematyka szczególnie aktualna w okresie wielkanocnej, wiosennej transpozycji,odradzania się i kiełkowania wszelakiego życia. Będziemy też świadkami artystycznego eksperymentu, happeningowych działań wokół ogromnych obrazów, które, ze względu na swoją wielkość, razem zostaną zestawione dopiero w Vauxhallu i przez okres trwania wystawy artysta będzie je jeszcze w drobnych szczegółach dopracowywał. Tak więc po raz pierwszy w Galerii w Pałacu Vauxhall będziemy mogli oglądać proces twórczy i artystę w trakcie pracy.
Na początku III dekady czerwca, wystawa ta, której patronuje Prezydent Miasta Krakowa a organizatorem jest Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – będzie eksponowana w Barbakanie, stanowiąc szczególną dedykację miasta Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Najpierw jednak – zobaczą ją Krzeszowice!

Wystawa czynna do 29 kwietnia 2016