Maraton-nowe otwarcie. Terminarz spotkań

W ostatnich trzech latach na temat składu i potencjału CKiS Maratonu Krzeszowice pisaliśmy wyłącznie w kontekście problemów kadrowych. Dziewczyny, albo rezygnowały z gry, po skończeniu szkół ponadgimnazjalnych, albo przechodziły do innych klubów. Nasz zespół mimo problemów radził sobie w III lidze dobrze. Maraton stanowił połączenie bardzo młodych dziewcząt, które ledwo co skończyły gimnazjum i kilku bardziej doświadczonych zawodniczek. Ten sezon zapowiada się zupełnie inaczej.

 

 

Podczas Festiwalu siatkówki mieliśmy okazję poznać skład CKiS Maratonu Krzeszowice na nowy sezon i zapowiada się, że najbliższe rozgrywki mogą być dla kibiców pełne przyjemnych momentów. Co się wydarzyło? Poza Kasią Bociek, której trudno pogodzić studia z grą, nikt z zespołu nie odszedł. Najmłodsze dziewczyny zrobiły spory postęp. Dominika Lignar, Adrianna Satora czy Agata Byczek siatkarsko rozwinęły się bardzo mocno i stanowić będą o jakości drużyny. Zawodniczki, takie jak, Agnieszka Dymacz, Magdalena Nowak, Hanna Piechota, Klaudia Satora czy Małgorzata Płatek w ostatnich latach stanowiły podstawę Maratonu, i to się nie zmieni.

Zmieni się natomiast to, że dołączyły do naszego zespołu cztery zawodniczki ostatnio grające w Salosie Staniątki. Katarzyna Krawczyk, Adrianna Romaniec, Barbara Kiławiec i Joanna Bożek zdecydowały, że Maraton, to klub dobrze zorganizowany, w którym będą miały szansę na dalszy rozwój.

 

W tym miejscu muszę napisać o finansach. Dziewczyny z Krakowa, tak jak pozostałe, nie dostają żadnych pieniędzy. Bonusem dla nowych zawodniczek jest fakt, że nie muszą płacić za dojazdy na treningi (trzy razy w tygodniu) do Krzeszowic, bo przywozi je trener Jakub Zacharski. Piszę o tym, ponieważ wielu osobom wydaje się, że wszyscy zawodnicy sportów zespołowych biorą jakieś stypendia. W przypadku Maratonu o pieniądzach za grę nie ma mowy. Dziewczyny mają zupełnie inne motywacje. Są ambitne, pracowite, świetnie zorganizowane a gra w siatkówkę, to dla nich czysta przyjemność. Nie ukrywam, że od dawna, za taką postawę, je podziwiam.

Dzięki szerokiemu składowi i podniesieniu jakości zawodniczek możemy spodziewać się ciekawego sezonu. Jak będzie? Rozgrywki pokażą. Nie ma co się niecierpliwić i po grach kontrolnych czy pierwszych meczach ligowych, które mają zacząć się na początku października, wydawać jednoznaczne opinie. Dziewczyny są po bardzo intensywnych treningach, również siłowych. Teraz muszą „złapać świeżość” i pracować nad zgraniem. Najważniejsze, że trener Jakub Zacharski ma z kim pracować, a zawodniczki, takie jak Gosia Płatek, będą miały zmienniczki, dzięki którym będą mogły odpocząć, a nie grać, nawet mając ospę.

 

Skład CKiS Maraton Krzeszowice: Przyjmujące-Dominika Lignar, Natalia Korta, Katarzyna Krawczyk, Agnieszka Dymacz. Libero-Magdalena Nowak, Adrianna Satora, Joanna Sułkowska. Rozgrywające-Hanna Piechota, Klaudia Satora, Aleksandra Kowalska. Środkowe-Barbara Kiławiec, Aleksandra Karelus, Agata Byczek, Natalia Saustowicz. Atakujące-Joanna Bożek, Małgorzata Płatek.