Pomóż młodym rodakom na Litwie

Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu w Zabierzowie zwraca się z bardzo serdeczną prośbą do Państwa, jako sponsorów i darczyńców dobrej woli i dobrego serca o wsparcie i pomoc w pozyskaniu funduszy na zakup ławek i krzeseł szkolnych dla polskich dzieci ze szkoły podstawowej w Grzegorzewie na Litwie.

Dzieci z lat najmłodszych w szkole podstawowej korzystają z bardzo starych, u nas w Polsce już nie spotykanych archaicznych wzorów i mocno zniszczonych ławek.

 

 

Z uwagi na nasze kontakty z Polakami na Litwie chcielibyśmy przyjść im z pomocą w postaci wykonania i zawiezienia nowych ławek dla szkoły w Grzegorzewie, tak aby w tym roku szkolnym dzieci polskie korzystały z Państwa hojnego daru. Potrzebnych jest 60 ławek i drugie tyle krzeseł. Państwo Litewskie z uwagi na finansowo marginalne traktowanie mniejszości polskiej, powoduje iż środowiska polskie na Litwie muszą same zabiegać o wyposażenie szkół. Pojedyncze akty dobroci tworzą jedno wielkie wspólne dobro – niech tym dobrem będzie poprawiony los dzieci polskich. Niech Bóg wynagrodzi Was hojnie za złożone dary.

 

Razem zdążajmy z pomocą W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt parafia@zabierzow.pl . Ewentualne wpłaty można dokonywać przelewem z adnotacją: „Pomoc polskiej szkole na Litwie” na konto Parafia Rzymsko-katolicka pw. św. Franciszka z Asyżu 32 080 Zabierzów, ul. Kolejowa 7 51 85910007 0030 0150 0837 0003