Echa piłkarskich boisk – XV – ty Turniej Piłki Nożnej Amatorów o Puchar Burmistrza Gminy Krzeszowice

Wystartował XV – ty Turniej Piłki Nożnej Amatorów o Puchar Burmistrza Gminy Krzeszowice 2015. W pierwszym eliminacyjnym meczu Górzanka jako gospodarz na boisku w Woli Filipowskiej zremisowała z Wolanką 1:1. Wynik jest pewnym zaskoczeniem, ponieważ wydawałoby się, że to Wolanka jest faworytem.

Boisko pokazało zupełnie co innego i taka nieprzewidywalność wyników jest solą tego pucharu.

 

Zawodnicy obu drużyn stworzyli niezłe widowisko piłkarskie, ale to drużyna Górzanki objęła prowadzenie w 23 minucie meczu po strzale Jacka Kisielaka. Wolanka raziła brakiem skuteczności. Dopiero w końcówce meczu, gdy Górzanka nieco opadła z sił zawodnicy Wolanki po golu Michała Ryby doprowadzili do remisu. Z przebiegu gry wydaje się, że Górzanka stwarzała więcej i bardziej klarowne sytuacje bramkowe, których jednak nie potrafiła zamienić na kolejne gole. Nie oznacza to, że Wolanka zagrała słabo, wręcz przeciwnie, ale jednak zawodnikom Wolanki było zdecydowanie trudniej pod bramką Górzanki. Remis 1:1 wydaje się wynikiem sprawiedliwym, ale jak powiedział po meczu trener Górzanki – Paweł Gawęcki „jest uczucie niedosytu”.

 

W kolejnym meczu zmierzyły się ze sobą Tęcza Tenczynek z Górzanką. Z uwagi na okres wakacyjny gospodarze wystawili „gołą” jedenastkę. Goście podbudowani dobrym meczem w Woli Filipowskiej, śmiało zaatakowali gospodarzy i już w 13 minucie objęli prowadzenie. Tęcza wyrównała po strzale Jacka Kuźnika z karnego. W odpowiedzi znowu Górzanka objęła prowadzenie, by po chwili stracić drugiego gola. Pod koniec pierwszej połowy Górzanka wyszła na prowadzenie 2:3. Po zmianie stron zawodnicy Górzanki zdobyli czwartego gola. Nie załamało to piłkarzy Tęczy, którzy stworzyli kilka niezłych sytuacji bramkowych, ale jeden raz piłka odbiła się od słupka, drugi raz od poprzeczki bramki Górzanki, a innym razem dostępu do swojej bramki skutecznie bronił Jakub Bała. Wysoka temperatura nie sprzyjała zawodnikom obu drużyn, ale Ci pomimo tego starali się do samego końca meczu walczyć o kolejne bramki, które mogą mieć też znaczenie przy końcowym podsumowaniu w tabeli. Końcowy wynik 2:4 dla Górzanki jest w pełni zasłużony, ponieważ Tęcza pomimo stworzonych sytuacji była nieskuteczna, natomiast Górzanka to co stworzyła w tym meczu zamieniła na gole i dlatego wygrała. Katem Tęczy był w tym meczu Sebastian Janikowski, który strzelił trzy gole i prowadzi w klasyfikacji „Króla Strzelców”.

 

Mecz obserwował wraz z małżonką Anną, burmistrz Wacław Gregorczyk, który w latach 80 i 90-tych ubiegłego wieku był zawodnikiem w klubie Tęcza, a później trenerem seniorów i juniorów, oraz członkiem zarządu tego klubu. W 1995 roku prowadził Tęczę jako trener w zremisowanym 1:1 meczu, o Puchar Polski z III ligowym Dalinem Myślenice. Do rozegrania w tej grupie pozostał mecz Wolanka – Tęcza, który zadecyduje o ostatecznej kolejności miejsc.

 

W grupie pierwszej eliminacje rozpoczną się od meczu w dniu 19.07.2015r godz. 17.00 pomiędzy Sankowia Sanka – Victoria Zalas, następnie w dniu 25.07.2015r godz. 17.00 Jutrzenka Ostrężnica – Sankowia Sanka i na koniec mecz w dniu 02.08.2015r o godz. 18.00 Vitoria Zalas – Jutrzenka. Finał i mecz o trzecie miejsce zostanie rozegrany w dniu 08 sierpnia na boisku Sankowia Sanka.

 

Jerzy Wnęk

fot. Maciej Liburski