Jarmark Tradycji i Rękodzieła 2014 – dzień 1 (fotoreportaż)

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach oraz Intermarche zaprosiły mieszkańców, nie tylko naszej gminy na Świąteczny Jarmark Tradycji i Rękodzieła. Impreza odbywała się w sobotę i niedzielę, 13 – 14 grudnia w godzinach od 9.00 do 20.00 na krzeszowickim Rynku.

 

 

Choć ważnym elementem Jarmarku była część handlowa i gastronomiczna, to jednak żywa szopka i występy artystyczne były jego główną ozdobą.

W sobotę wręczano nagrody laureatom IV Powiatowego Przeglądu Pastorałek i Kolęd Ludowych, toteż na ryku od południa rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Po południu kwartet jazzowy Miłosza Bazarnika – piano, z solistką Aleksandrą Słocińską, basistą Krystianem Teliżynem i perkusistą Sławkiem Dziedzicem zapewnił słuchaczom godzinę jazzowej muzy z kolędą w tle. Niewątpliwą atrakcją tego wieczoru był koncert w wykonaniu Kraków Gospel Choir, ich śpiew przybliżył klimat świąt zza oceanu.

 

Handel i mała gastronomia to było aż 56 stoisk. Kupić tu można było a przynajmniej pooglądać prawie wszystko, co nadaje się do ozdobienia świątecznego domu i wigilijnego stołu. Wystawcy prześcigali się w pomysłach. Stragany z rękodziełem artystycznym, mnóstwem zabawek, wyrobami z drewna, filcu, skóry i biżuterią, jak w zaczarowanym świecie mieniły się całą gamą kolorów, najpierw w słońcu a po zapadnięciu zmroku w świetle ulicznych lamp. Okazale prezentowały się i nasze rodzime stoiska szkół podstawowych z Paczółtowic, Krzeszowic i krzeszowickiego Gimnazjum oraz grupy plastycznej „Zdrój.” Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z chlebem, ziołami, przyprawami, oscypkami, miodami pitnymi, domowym smalcem i wędlinami. Atrakcyjne stoisko wystawił sklep Intermarche.

Bogata też była oferta gastronomiczna: ze swojskim żurem, karczkiem, kiełbasą z grilla i góralskimi trunkami. Były też darmowe pączki od zawodników GKS „Świt.” Warto zatem było uczestniczyć w tym niecodziennym Jarmarku.

Maciej Liburski

 

Zobacz Fotoreportaż