IV Powiatowy Przegląd Pastorałek i Kolęd Ludowych


Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rudno

oraz Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach

 

 

serdecznie zapraszają do udziału w

IV Powiatowym Przeglądzie Pastorałek i Kolęd Ludowych

KRZESZOWICE 2014

 

5 grudnia, Pałac Vauxhall, ul. Walkowskiego 1

Już po raz czwarty spotkamy się w grudniu w Krzeszowicach, by wspólnie kolędować, wymienić się doświadczeniami, spotkać znajomych z grup śpiewaczych z terenu powiatu krakowskiego i chrzanowskiego, w końcu, by wspólnie cieszyć się z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Organizowany przez nas Przegląd Pastorałek i Kolęd Ludowych ma na celu przypomnienie i przywrócenie tradycji śpiewania pastorałek i powrót do tradycji ludowego kolędowania, charakterystycznego dla bogatej obrzędowości bożonarodzeniowej dawnej wsi.

Zależy nam szczególnie na prezentacji kolęd ludowych, gospodarskich, życzących, domowych, a jednym z ważnych celów Przeglądu jest ochrona, zachowanie i dokumentacja kolęd i pastorałek, charakterystycznych dla regionu krakowskiego. Ich popularyzacja ma służyć także edukacji dzieci i młodzieży.

Laureaci Przeglądu zostaną zaproszeni do występu na Świątecznym Jarmarku Tradycji i Rękodzieła, w sobotę, 13 grudnia 2014, na Rynku w Krzeszowicach.

Szczegóły dotyczące Przeglądu znajdują się w regulaminie, a w razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 600 559 490, 12 282 14 65, 602 726 353.

W załączeniu także kilka zdjęć z ubiegłorocznego Przeglądu.

Zapraszamy!

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego.

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rudno tel. 600 559 490 pastoralki@wiesrudno.pl