Festyn na Ćmanach (fotoreportaż)

Chociaż oficjalna nazwa osiedla brzmi Nowy Świat, to i tak wszyscy w Krzeszowicach mówią, że mieszkają na Ćmanach, idą lub jadą na Ćmany i tam właśnie w niedzielę 8 czerwca odbywał się Festyn Rodzinny, a właściwie można powiedzieć, że wielki Festyn Rodzinny, bo w ciągu kilku godzin przez teren boiska przewinęły się setki uczestników.

 

Kiedy opadły już emocje po Dniu Dziecka i imprezach organizowanych 1 czerwca na Ćmanach zaproszono mieszkańców na spotkanie piknikowe. Piękna, słoneczna pogoda zdawała się zapraszać wszystkich do przyjścia na osiedlowe, świeżo wyremontowane i przebudowane boisko. Z zaproszenia organizatorów przewodniczącej Krystyny Drewnowskiej, zarządu Osiedla Nowy Świat i słonecznej aury skorzystały setki mieszkańców całych Krzeszowic. A przyjść było warto, bo atrakcji nie brakowało. Imprezę otworzył i poświęcił ksiądz proboszcz Karol Szałas. Szczególnie zadbano o najmłodszych, którzy szaleli podczas pirackich zabaw animowanych przez specjalnie zaproszonych artystów. Można też było rywalizować na boisku do koszykówki, postrzelać z broni pneumatycznej, w tym wypadku bardziej zainteresowani byli starsi. Dzieciaki skakały, zjeżdżały, fikały na dmuchanych zjeżdżalniach i w zamkach. Wielką atrakcją była też możliwość „gaszenia pożarów”, polewania wodą z prawdziwych strażackich sikawek, to wszystko oczywiście pod czujnym okiem druhów ochotników z prezes Katarzyną Kowal na czele.


W pewnym momencie na miejsce imprezy wjechała kawalkada pojazdów policyjnych. Spokojnie, nic się nie stało, to tylko krzeszowiccy policjanci przyjechali, aby dzieciaki mogły zapoznać się ze sprzętem i pracą Policji. Do tego wszystkiego każdy mógł skorzystać z darmowego, pysznego poczęstunku, kiełbasa z grilla, ciasto, napoje, wszystko smakowało i znikało w mgnieniu oka, ale dla nikogo nie zabrakło. I tak przez kilka godzin bawili się mieszkańcy i zaproszeni goście a wśród nich oprócz wymienionego już ks. Karola byli burmistrz Czesław Bartl, radny Sejmiku Wojewódzkiego Wacław Gregorczyk, szefowa LGD „Zdrój” Katarzyna Mitka, naczelnik Wydziału Inwestycji UM Ewa Baranowska, dyrektor ORNR Andrzej Osiniak, zastępca dyrektora ORNR Artur Baranowski.

 

 

Zobacz Fotoreportaż