Dzień Dziecka na Osiedlu Jurajskim (fotoreportaż)

Dzień wspaniałej, beztroskiej zabawy, przygotowany z rozmachem przez Uczniowski Klub Sportowy Jedynka i Zarząd Osiedla Jurajskie, pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Krzeszowice, we współpracy z Publicznym Gimnazjum w Krzeszowicach, Gminnym Klubem Sportowym Świt Krzeszowice, Grupą Oazową z parafii św. Marcina i pełnomocnikiem Burmistrza d/s Profilaktyki.
Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali Wojciech Kardas i Małgorzata Fryt. Choć atrakcji było sporo, to ze względu na dużą liczbę chętnych, przy każdej z nich, tworzyła się rozbawiona kolejka. Oblegane były: ścianka wspinaczkowa, euro–bungee, trampolina, okręt–zjeżdżalnia, quady i samochody terenowe, na pomalowanie twarzy też trzeba było swoje odstać. Nawet ci, co chcieli się pochwalić śpiewem, recytacją czy tańcem, biorąc udział w konkursie, też musieli wykazać się cierpliwością i poczekać na swój występ. Ale opłacało się, były nagrody: piłki, koszulki, czapeczki z logo osiedla. Osiedle zafundowało też watę cukrową i popcorn.

Smaczne posiłki i nagrody nie tylko dla sportowców zapewnił Uczniowski Klub Sportowy Jedynka. Kiełbasa z rożna najbardziej smakowała uczestnikom zawodów, bo oni właśnie zużywali najwięcej energii i potrzebowali dodatkowych kalorii. Wóz strażacki – drabina, radiowóz policyjny i motocykl też miały swoich amatorów. I w końcu na placu pojawili się kuglarze szczudlarze z krakowskiej „Locomotory.” Była żonglerka, chodzenie na szczudłach, jazda na jednokołowym rowerze i mydlane banie. I wszyscy dobrze się bawili.

Maciej Liburski