Radosne kolędowanie w niedzielę 2 lutego w Paczółtowicach

To już tradycja Paczółtowic, po raz szósty panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały w świetlicy szkolnej pełen ciepła i uroku Wieczór Kolęd. Tak jak w poprzednich latach organizatorzy do wspólnego kolędowania zaprosili mieszkańców sołectwa –osoby starsze, samotne.

 

Wspólnie z mieszkańcami Paczółtowic kolędowali także burmistrz Gminy Krzeszowice Czesław Bartl, przewodniczaca Rady Miejskiej Stanisława Grzęda, prezes spółki WiK Magdalena Walczowska, prezes Kół Gospodyń Wiejskich Stanisława Cekiera, prezes PSL Stanisława Maciejowska, przedstawiciel CKiS etnograf Monika Dudek, ksiądz proboszcz Ryszard Pałka, ksiądz Gracjan Hebda, sołtys Andrzej Furmanik, dyrektor szkoły Teresa Mikołajka, były wicestarosta powiatu krakowskiego Andrzej Furmanik, przedstawiciel OSP Fryderyk Molik.

Jak co roku wspólne kolędowanie przebiegało w serdecznej i radosnej atmosferze. Płynęły kolędy te tradycyjne, jak i mniej znane pastorałki, porywał piękny śpiew Moniki Dudek. Wszyscy zostali też hojnie i smacznie ugoszczeni przez gospodarzy wspaniałymi potrawami i domowymi słodkościami. Zachwycała dekoracja na stołach – tu prawdziwym kunsztem wykazała się prezes KGW Irena Hebla. Ten wieczór uświadomił nam bogactwo naszej tradycji, jej nieprzemijającą wartość i ciągłą obecność wśród nas.

Dziękujemy gościom za ciepłe słowa i życzenia, gospodarzom za inicjatywę i przygotowanie uroczystości, sołtysowi i radzie sołeckiej za wsparcie finansowe oraz sobie wzajemnie za to, że byliśmy… radośni, ciepli i bliscy sobie wzajemnie.

 

uczestnicy spotkania