Spotkanie Noworoczne Osiedla Centrum i wspólne kolędowanie (fotorelacja)

Spotkanie i wspólne kolędowanie z seniorami z naszego osiedla to już tradycja, to chwila radości zwłaszcza dla ludzi starszych, ale nie tylko. W sobotę 18 stycznia w Centrum Kultury i Sportu na zaproszenie przewodniczącej osiedla Janiny Oczkowskiej oraz Radnych , mieszkańców osiedla przybyło około 60 osób.

 

Już tak jest, że jedni korzystają z tego rodzaju spotkań, a inni nie. Nie zmienia to jednak faktu, że przyjść może każdy. Atmosfera tego rodzaju wieczorów jest jedyna i niepowtarzalna. Zawsze jest poczęstunek i wspólne śpiewanie kolęd. O to, aby kolędy zabrzmiały pięknie, zadbał obecny na spotkaniu organista naszej parafii Grzegorz Klimczak, który znakomicie śpiewał i akompaniował na pianinie. Sąsiedzi, którzy czasem mają czas tylko na pospieszne powiedzenie sobie „dzień dobry” mogą zasiąść wspólnie przy stole i dłużej porozmawiać. Od przedstawicieli władz, radnych można dowiedzieć się, z pierwszej ręki, co się zmieni, a co nie, na osiedlu. Tak właśnie było 18 stycznia w CKiS. Ks. Jan Leśniak udzielił błogosławieństwa. Zebrani podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Życzenia wszystkim zebranym złożyli też przewodnicząca RM Stanisława Grzęda, burmistrz Czesław Bartl, wicedyrektor ORNR Artur Baranowski oraz radni miejscy Robert Chochół i Jacek Kret oraz radny powiatowy Paweł Chochół. Wszyscy, którzy przyszli na spotkanie mogli skorzystać z poczęstunku, wcale nie kryzysowego, o to zadbali sponsorzy.

W organizacji spotkania Janinę Oczkowską wsparły: Marianna Przybylska, Maria Sieprawska, Anna Lasoń, Beata Matysik, Halina Szczuka i Marta Kardas.

 

 

Zobacz Fotorelację