Prawdziwe Przedszkolaki (fotoreportaż)

21 listopada 2013 w Przedszkolu Samorządowym w Krzeszowicach odbyła się pierwsza ważna dla maluszków i ich rodziców przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka.
Zakończył się okres adaptacji najmłodszych pociech do warunków przedszkolnych i nadszedł czas, by oficjalnie przyjąć je do grona przedszkolaków. Do uroczystości pasowania przystąpiły przedszkolaki z trzech grup: I grupa maluszków prowadzona przez mgr Agnieszkę Wojewodę Filipek oraz mgr Danutę Bujakiewicz, grupa II prowadzona przez mgr Halinę Janiczek oraz III grupa 3 i 4-latków prowadzona przez mgr Teresę Pawlik oraz Marię Wiekierę.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich przybyłych gości przez wychowawczynie. Następnie z wielkim zaangażowaniem maluszki przedstawiły program artystyczny. Zanim przystąpiono do ceremonii pasowania, przedszkolaki pięknie przekonały wszystkich zaproszonych gości o tym, że zasługują na miano PRZEDSZKOLAKA. Pięknie zaprezentowały się poprzez recytację, śpiew i taniec. Następnie po przyjęciu ślubowania, dyrektor mgr Anna Warzecha za pomocą zaczarowanego ołówka uroczyście pasowała każde dziecko na przedszkolaka.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy przedszkolaka i upominki. Miejmy nadzieję, że dzieciom a przede wszystkim rodzicom, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu uroczystości, ten dzień na długo utkwi w pamięci. Przedszkolakom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, w roli przedszkolaka, przyniósł wiele radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów oraz ciekawych doświadczeń.

Joanna Smolka
Agnieszka Wojewoda Filipek