Szlachetna Paczka na wesoło i z przesłaniem

W ostatnią niedzielę 17 listopada wolontariusze Szlachetnej Paczki z Krzeszowic przez kilka godzin aktywnie przekonywali mieszkańców naszego miasteczka do włączenia się do tej szczytnej idei. Grupa młodych ludzi podeszła do sprawy z entuzjazmem i nieszablonowo. Na płycie Rynku, mimo panującego chłodu wolontariusze bawili siebie i wszystkich chętnych. Cała impreza miała charakter happeningu.

 

 

 

Poniżej organizatorzy przypominają zasady uczestnictwa w akcji.

 

Każdy człowiek pragnie przeżyć w swoim życiu coś pięknego, niesamowitego, być uczestnikiem wielkiej przygody. My – wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI w Krzeszowicach – z całego serca pragniemy zaprosić Cię do takiej przygody. Nie dostaniesz od nas biletu na Hawaje, nie wyślemy Cię na bezludną wyspę. Na taką przygodę w Twoim życiu być może przyjdzie jeszcze pora. Z nami możesz przeżyć piękne chwile tu – na miejscu, pomagając potrzebującej rodzinie. Możesz sprawić, że dzięki Tobie, Twojej pracy i zaangażowaniu, życie konkretnej rodziny zmieni się na lepsze, na twarzach konkretnych osób zagości uśmiech, a w sercu nastanie ulga i radość.

 

Zostań Darczyńcą SZLACHETNEJ PACZKI! Zaproś rodzinę, znajomych i przygotuj Paczkę dla wybranej rodziny. Co zrobić, aby tego dokonać? Wystarczą 4 kroki:

 

1.    Wybór rodziny.

16 listopada została otwarta internetowa baza rodzin na stronie www.szlachetnapaczka.pl – to z niej będziesz mógł wybrać rodzinę, dla której przygotujesz mądrą, odpowiadającą na konkretne potrzeby, pomoc.


2.    Kontakt z wolontariuszem opiekującym się rodziną.

Na każdym etapie przygotowywania Paczki możesz kontaktować się z wolontariuszem, który opiekuje się rodziną i zna jej potrzeby. Wolontariusz udzieli Ci wskazówek i odpowiedzie na pytania, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z przygotowaniem Paczki.

3.    Przygotowanie Paczki według listy potrzeb.

Rodzina, podczas spotkania z wolontariuszem, wymieniła rzeczy, których potrzebuje – zostały one zapisane na liście potrzeb rodziny. Wskazała też te, na których najbardziej jej zależy. Pomoc jest odpowiedzią na konkretne potrzeby rodziny, nie jest podarowaniem tego co zbywa. Rzeczy w Paczce powinny być nowe lub przynajmniej sprawne i niezniszczone.

4.    Dostarczenie Paczki do magazynu.

W czasie finału, w tym roku 7-8 grudnia, zaprosimy Cię do dostarczenia Paczki do magazynu, do którego przypisana jest wybrana przez Ciebie rodzina. Aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość prezentu opakuj go w świąteczny papier i zadbaj, żeby wyglądał pięknie. W magazynie będzie czekał na Ciebie wolontariusz, który zawiezie Paczkę do rodziny, a następnie podzieli się z Tobą emocjami, jakie towarzyszyły otwieraniu podarunków. Z pewnością moment, kiedy otrzymasz informację zwrotną i podziękowanie za trud włożony w udzielenie konkretnej pomocy sprawią, że nie pożałujesz swojej decyzji o zostaniu Darczyńcą.

 

Nie ma co się oszukiwać, nie zmienimy całego świata. Nie sprawimy, że wszyscy ludzie bez wyjątku będą czuli się szczęśliwi, kochani, najedzeni, właściwie odziani. Jednak jako wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI robimy co w naszej mocy, aby poprawić życie chociaż kilku rodzin. Pragniemy pomagać mądrze, tak by pomoc odpowiadała konkretnym potrzebom, nie uzależniała, ale dawała siłę do działania i przezwyciężenia beznadziei. Jednak do tego wszystkiego potrzebujemy Ciebie – Darczyńcy. Dołącz do grona Darczyńców SZLACHETNEJ PACZKI, a obiecujemy, że przeżyjesz niezapomnianą przygodę. Czekamy na Ciebie z niecierpliwością!