Wygrana i awans Maratonu (fotoreportaż)

W dniach 22-24 lutego w Krzeszowicach rozgrywany był turniej 1/8 Finału Mistrzostw polski kadetek w siatkówce. Maraton awansował do tej fazy rozgrywek dzięki zajęciu drugiego miejsca w finale Małopolski. Już zdobycie tytułu wicemistrzyń Małopolski jest dużym sukcesem naszych młodych siatkarek prowadzonych przez trenerkę Martę Kurek, ale wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Po poznaniu rywali 1/8 Finału MP można było założyć, że ćwierćfinał jest w zasięgu drużyny CKiS Maraton. Do Krzeszowic po awans przyjechały zespoły, które zajęły drugie i trzecie miejsca w turniejach o mistrzostwo województw Śląskiego (MOSM Tychy), Łódzkiego (Jedynka Kluczbork) i Podkarpackiego (Trójka Leżajsk). Po przeanalizowaniu potencjału rywalek trenerka Marta Kurek była przekonana, że najtrudniejszym przeciwnikiem będzie zespół z Tych. Tak też się stało. Patrząc na wynik dwóch pierwszych setów meczu z wicemistrzyniami Śląska można by sądzić, że dla Maratonu była to łatwa część spotkania (25:19, 25:15) . Nic podobnego. Znakomicie wyszkolone Tyszanki grały ambitnie, świetnie broniły, ale, jak powiedział po meczu ich trener – miały pecha, bo siatkarki Maratonu przeciwstawiły te same atuty, a były bardziej skuteczne. Powszechnie znane w siatkówce powiedzenie mówi, że jeśli po wygranych dwóch pierwszych setach, nie wygrywa się trzeciego, to przegrywa się całe spotkanie 3:2. Świadomość takiej sytuacji miały chyba zarówno siatkarki Maratonu jak i Tyszanki, bo trzeci set to była walka punkt za punkt, zespół ze Śląska nie zamierzał przegrać tego meczu i kilka razy udało się siatkarkom z Tych osiągnąć dwu, trzy punktową przewagę, ale Maraton skuteczne gonił. Od stanu 25:25 emocje sięgnęły zenitu, raz jedna raz druga drużyna uzyskiwał jednopunktową przewagę, Maraton miał kilka piłek meczowych, a Tychy setowych, i tak to trwało aż do stanu 36:36. Taki wynik to w siatkówce rzadkość. Ostatnie dwie piłki należały jednak do siatkarek z Krzeszowic i ostatecznie to Maraton wygrał trzeciego seta 38:36 i całe spotkanie 3:0, ale jeszcze raz należy podkreślić, to był trudny, wyrównany, pełen emocji i siatkówki na bardzo wysokim poziomie mecz. Po tym spotkaniu wydawało się, że pozostałe mecze będą dla Maratonu łatwiejsze. Rzeczywiście spotkania, zarówno z Trójką Leżajsk jak i z Jedynką Leżajsk nie miału już tej temperatury i poziomu, co piątkowy mecz z MOSM Tychy. Nie było jednak mowy o ignorowaniu przeciwniczek, bo to zawsze się mści. Nasze siatkarki zagrały uważnie, z szacunkiem dla rywalek. Rywalki niczym nie zaskoczyły naszych siatkarek i te zdecydowanie wygrały oba spotkania. Trenerka w tych meczach wypuszczała na parkiet zmienniczki, sporo grała Kasia Maj ale też Hania Piechota czy Ola Kuca. We wszystkich meczach zawodniczki maratonu zachwycały znakomitą zagrywką, dyscypliną taktyczną, zaangażowaniem i obroną piłek czasem wydających się nie do obrony. Mamy w Krzeszowicach drużynę, z której możemy być dumni a inni mogą nam jej tylko pozazdrościć. Dzięki zwycięstwu Maraton zakwalifikował się do 1/4 Finału MP i weźmie udział w turnieju w Iławie w dniach 15-17 marca. Będziemy trzymać kciuki. Wygrana, o co będzie trudno, lub zajęcie drugiego miejsca da naszym siatkarkom historyczny awans do 1/2  Finału Mistrzostw Polski.

 

 

Maraton wystąpił w składzie: Klaudia Satora, Maja Bodzęta, Katarzyna Bociek, Kinga Kret, Agnieszka Dymacz, Agnieszka Wójcik Magdalena Nowak, Katarzyna Maj, Hanna Piechota, Dominika Ostrowska, Aleksandra Kuca. Trener: Marta Kurek.

 

 

Komplet wyników:

22.02.2013

Maraton Krzeszowice MOSM Tychy             3:0       25:19, 25:15, 38:36

Trójka Leżajsk            Jedynka Kluczbork      3:1       12:25, 25:22, 25:23, 25:13

23.02.2013

MOSM Tychy             Jedynka Kluczbork      3:0       25:11, 25:22, 25:17

Maraton Krzeszowice Trójka Leżajsk            3:0       25:13, 25:11, 25:14

24.02.2013

Trójka Leżajsk            MOSM Tychy             0:3       11:25, 18:25, 12:25

Jedynka Kluczbork      Maraton Krzeszowice 0:3       16:25, 18:25, 21:25

 

 

Ostateczna kolejność:

1. CKiS Maraton Krzeszowice, 2. MOSM Tychy, 3   . UKS Trójka Leżajsk, 4. UKS Jedynka Kluczbork

 

 

Zobacz Fotoreportaż