To było świetne zimowisko (fotoreportaż)

Udane ferie zimowe bez wyjazdu na obóz? Czy to możliwe? Okazuje się, że tak. W końcu Krzeszowice to atrakcyjne miejsce z wieloma możliwościami. A przecież w najbliższej okolicy są też i kino i kryte pływalnie. Wszystkie te możliwości zostały wykorzystane w czasie zimowiska zorganizowanego przez Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach.

W półkolonii uczestniczyło 45 osób, udział 21 sfinansował Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej. Zimowisko trwało przez 2 tygodnie a program został tak przygotowany, że nikt z uczestników się nie nudził. W Parku Potockich odbywały się bitwy na śnieżki i zjazdy na sankach, oczywiście wszystko pod baczną kontrolą opiekunów. Dla nas najważniejsze było, aby większość zajęć odbywała się na świeżym powietrzu. Udało się, bo pogoda dopisała. Cały program udało się zrealizować. Dzieciaki były różne, z różnymi zainteresowaniami, od artystów po sportowców. Wszystkie dzieci chętnie przychodziły i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, nie marudziły i jestem przekonany, że się nie nudziły – mówi Paweł Wiszniewski, kierownik zimowiska. Kilka razy dzieciaki były na krzeszowickim lodowisku. Były też wycieczki i wyjazd do kina oraz zajęcia na hali sportowej. Również w siedzibie CKiS zadbano o atrakcje: zajęcia i konkursy plastyczne, zajęcia taneczne, nauka pisania po japońsku i wiele innych. O swoich wrażeniach mówi nam Natalia Korba: mama znalazła informację o feriach w Internecie i mnie zapisała. To były fajne dwa tygodnie. Podobało mi się właściwie wszystko, i sanki i łyżwy, wyjazd na basen i zajęcia w budynku. Zdobyłam wyróżnienie w konkursie plastycznym. Myślę, że latem też będę na półkolonii. Zadowolony z takiej formy spędzenia ferii zimowych był też inny uczestnik, Michał Kurdziel: o zimowisku dowiedziałem się od kolegów ze szkoły. Poprosiłem rodziców, żeby mnie zapisali. Najbardziej podobały mi się zajęcia sportowe, czyli łyżwy, sanki i zajęcia na hali. Fajnie też było w kinie w Trzebini, gdzie obejrzeliśmy film „Asterix i Wikingowie”. Ogólnie było super, latem też chcę wziąć udział w Wakacjach z Przygodą.

 

Zimowisko zakończyło się wspólną imprezą, podczas której były indywidualne i grupowe pokazy artystyczne, wręczono nagrody i wyróżnienia.

 

 

Zobacz Fotoreportaż