Mikołajki i kiermasz bożonarodzeniowy w Zespole Szkół w Nowej Górze

Dzień 16 grudnia 2012 r. był ważnym wydarzeniem dla mieszkańców Nowej Góry, bowiem w tym dniu uczniowie, nauczyciele i rodzice – wzorem lat ubiegłych – przygotowali dla nich kiermasz świąteczny.

W niedzielę rano, już o 7.00, w auli parafialnej zjawili się pierwsi klienci. A było w czym wybierać: stroiki, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, choinki z szyszek i orzechów, wieńce adwentowe, świąteczne wypieki, obrazy kusiły różnorodnością i przystępną ceną, dlatego też kiermasz odwiedziły tłumy kupujących.

 

Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten dzień, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Po południu, o godz. 15.00, kiermasz przeniesiono do budynku Zespołu Szkół w Nowej Górze, gdzie najmłodszych uczniów nowogórskiej podstawówki odwiedził Mikołaj, który rozdał dzieciom słodki  poczęstunek oraz bilety do Kulkolandii i kina ufundowane przez Radę Rodziców.

Bożonarodzeniowy kiermasz stał się także okazją do spotkania rodziców,  którzy przy kawie i ciasteczku podziwiali przygotowany przez uczniów program artystyczny oraz świąteczne ozdoby.

Przygotowanie kiermaszu wymagało od rodziców, nauczycieli i uczniów ogromnego przygotowania,  każdy więc ma swój udział w jego sukcesie.

 

Agnieszka Michalska