Sport i zabawa

W XII Turnieju Sportowym klas 1-3 „Baw się razem z nami” o Puchar Burmistrza Gminy Krzeszowice wzięło udział osiem szkół podstawowych z naszej gminy. Organizatorem turnieju przy współpracy z Gminą Krzeszowice był Uczniowski Klub Sportowy „Siateczka” i Zespół Szkół w Zalasiu.

 

Wszystkie drużyny rywalizowały między sobą w sześciu konkurencjach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego w Zalasiu. Każdy uczestnik mógł sprawdzić swoją sprawność fizyczną, predyspozycje biegowe, rzutowe i skocznościowe w sześciu konkurencjach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego w Zalasie. Wynik sportowy był bardzo ważny dla wszystkich uczestników w dzisiejszym turnieju, ale na pierwszym miejscu była dobra zabawa.

Widoczny entuzjazm i zadowolenie w oczach wszystkich dzieci był bezcennym prezentem dla opiekunów, sędziów i organizatorów XII turnieju „Baw się razem z nami”. Jak to bywa w turniejach sportowych, zwycięzca mógł być tylko jeden. Największą liczbę punktów sumując wszystkie konkurencje zebrała szkoła podstawowa z Krzeszowic. Na pudle stanęły też reprezentacje: Zalasu oraz Woli Filipowskiej. Kolejne miejsca zajęły: Filipowice, Tenczynek, Sanka, Ostrężnica i Nawojowa Góra.

Organizatorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania, przygotowując piękne puchary i dyplomy dla wszystkich drużyn za wywalczone miejsca. Dodatkowo każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal za udział w turnieju.

Po wręczeniu nagród wszystkie drużyny podziękowały sobie za rywalizację w duchu fair-play sportowym okrzykiem.

Dziękując wszystkim drużynom biorącym udział w dzisiejszym turnieju zapraszamy za rok na XIII już turniej sportowy „Baw się razem z nami”, którego organizatorką będzie zgodnie z tradycją tegoroczna zwyciężczyni turnieju, Szkoła Podstawowa w Krzeszowicach.

 

Sławomir Solak