„Moja Pasja” w Świetlicy CARITAS w Krzeszowicach

Popularny program telewizyjny „Mam talent” kilka lat temu stał się pretekstem do zorganizowania w Świetlicy Środowiskowej CARITAS w Krzeszowicach podobnego konkursu.

Jednak nie wszyscy mają talenty, albo raczej nie wszyscy odkryli już swoje talenty. Dlatego też, chcąc dać szansę wystąpienia przed jury i zaprezentowania swego hobby, w placówce odbywa się co jakiś czas konkurs „Moja Pasja”, w którym dzieciaki opowiadają o tym, co w życiu robią z pasją. W środę 21 listopada br. odbyła się kolejna edycja konkursu. W jury zasiedli zaprzyjaźnieni z placówką ks. Andrzej Gieroń ze zgromadzenia Księży Misjonarzy (z pasją zagrał na gitarze i opowiedział o innych swoich pasjach) oraz komendant Straży Miejskiej Janusz Mitka (zdradził dzieciakom, że jego pasją są praca zawodowa oraz rodzinne muzykowanie).

 

Popołudnie minęło szybko, bowiem dwadzieścioro uczestników zaprezentowało swe życiowe pasje: sport, śpiew, rysowanie, szycie, opieka nad zwierzętami, układanie klocków Lego, konie, komputer itd. itp. Na koniec, przed zgromadzonymi w sali Świetlicy, z wielką pasją zagrał na skrzypcach uczeń V klasy Jasiek Mitka, wprowadzając wszystkich w miły nastrój. Słodkie upominki podtrzymały tę atmosferę, a zwycięzcy (Dominik Knapik i Damian Kuciński) pojechali z autorską piosenką na casting do programu „Must be the music” – trzymamy kciuki!!!

 

Agnieszka Wołodko