Wielki Piknik Rodzinny w Nowej Górze

23 września Rada Rodziców, grono pedagogiczne oraz uczniowie Zespołu Szkół w Nowej Górze zorganizowali dla mieszkańców okolicznych wsi Piknik Rodzinny. W tym dniu atrakcjom nie było końca.

Już o godz. 15.00 rozpoczęła się zabawa z klaunami. Uczniowie szkoły podstawowej mogli sprawdzić się w wielu konkurencjach (np. w strzelaniu z łuku czy rzucie beretem na odległość), posiedzieć w kabinie wozu strażackiego czy pojeździć konno. Wielką atrakcją okazał się zamek dmuchany, ściana wspinaczkowa oraz trampolina, na których dzieci mogły się wyszaleć do woli.

 

O godz. 16.00 na scenę wkroczyli uczniowie I klasy nowogórskiej podstawówki, którzy w ramach III edycji Małopolskiego Konkursu Odblaskowa szkoła przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Po maluszkach wystąpił zespół wokalny VERSO z krzeszowickiego CKiS-u, który przypomniał wszystkim największe przeboje polskiej sceny muzycznej.

W czasie pikniku można było także pomalować swoją twarz, kupić losy na loterii fantowej i maskotkowej, zapleść włosy w małe warkoczyki, a na zgłodniałych gości czekał ciepły posiłek (do wyboru szaszłyki, kiełbaski z grilla, frytki, pieczone ziemniaki) oraz kawiarenka z lodami i watą cukrową.

Wielki Piknik Rodzinny w Nowej Górze przeszedł do historii (zdjęcia z pikniku dostępne w zakładce Album fotograficzny na stronie szkoły), ale organizatorzy planują już kolejne atrakcje na przyszłoroczne spotkanie, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

Do zobaczenia za rok w Nowej Górze.

Agnieszka Michalska