Finały II edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki Plażowej w Woli Filipowskiej

W sobotę 25 sierpnia 2012r. o godzinie 17:00 i 18:00 na przyszkolnym młodzieżowym placu sportowym w Woli Filipowskiej odbyły się mecze finałowe drugiej edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki Plażowej.

 

 

W pierwszym meczu przeciwniczkami Marzeny Zając (Krzeszowice) i Agnieszki Czekaj (Kraków), które wygrały turniej z 18.08.2012 r.; miały być Katarzyna Zubik i Aleksandra Kałużna z Chrzanowa – triumfatorki zawodów z 21 lipca 2012 r. Niestety para z Chrzanowa przebywająca na przedsezonowym obozie przygotowawczym nie zdołała stawić się na mecz finałowy. Szansę walki o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Woli Filipowskiej, oraz o zwycięstwo w tegorocznych organizowanych przez stowarzyszenie rozgrywkach otrzymała miejscowa para: Anna i Alicja Ingram, które siatkarskiego rzemiosła uczyły się w Salosie Kraków. Finał mężczyzn był obsadzony przez dwie zdecydowanie najlepsze wakacyjne ekipy – Michaela Ghantousa (Trzebinia) w parze z Pawłem Rejdychem (Chrzanów); oraz krakowską parę: Jakub Dziadoń / Sławomir Marzec.

 

Mecz kategorii żeńskiej był wyrównanym widowiskiem do stanu 14:14, kiedy Agnieszka Czekaj z Marzeną Zając zaczęły dominować na boisku, a rywalki zaczęły mieć duże kłopoty z przyjęciem zagrywki. W efekcie pierwszego seta 21:15 wygrała para krakowsko-krzeszowicka. W drugim secie siostry Ingram mimo walki i zaangażowania musiały uznać wyższość bardziej doświadczonych rywalek, które w dalszym ciągu seryjnie zdobywały punkty trudną do odbioru zagrywką, wygrywając ostatecznie 21:10, a cały mecz w stosunku 2:0. Tym samym Puchar Prezesa Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Woli Filipowskiej za zwycięstwo w drugiej edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki Plażowej otrzymały Marzena Zając i Agnieszka Czekaj.

 

Drugie sobotnie spotkanie to od początku pokaz siły trzebińsko- chrzanowskiej pary: Michaela Ghantousa i Pawła Rejdycha, którzy kontrolowali grę, aby wygrać pierwszą odsłonę 21:15. Obrońcy trofeum (M. Ghantous i P. Rejdych wygrali zeszłoroczną – pierwszą edycję rozgrywek) do drugiego seta podeszli nieco zdekoncentrowani, przez co Jakub Dziadoń w parze ze Sławomirem Marcem prowadzili już nawet 9:3. Wtedy po raz kolejny koncertowo zaczął grać duet chrzanowsko-trzebiński, którzy punkt po punkcie gonili krakowian, doprowadzając wreszcie do remisu 19:19. W tym momencie Jakub Dziadoń poprosił o czas, licząc że wybije on z rytmu świetnie grających przeciwników. Ten dzień jednak należał do Michaela Ghantous’a i Pawła Rejdycha, którzy wygrali dwie kolejne akcje i zakończyli mecz, po raz drugi triumfując w rozgrywanych w Woli Filipowskiej zawodach. Z rąk Prezesa Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Pana Romana Żbika zwycięzcy otrzymali puchar, natomiast wszyscy finaliści dzięki wsparciu sołectwa otrzymali torby sportowe, które wręczył Pan Adam Godyń – sołtys Woli Filipowskiej.

Wyniki meczów finałowych:

Agnieszka Czekaj/Marzena Zając (Kraków/Krzeszowice) – Anna Ingram/Alicja Ingram (Wola Filipowska) 2:0 (21:15; 21:10)
Michael Ghantous/Paweł Rejdych (Trzebinia/Chrzanów) – Sławomir Marzec/Jakub Dziadoń (Kraków) 2:0 (21:15; 21:19)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz