Ostatnia Msza św. ks. Mateusza w Krzeszowicach

26 sierpnia o godzinie 10:00 Msza Święta w Kościele pw. św. Marcina w Krzeszowicach zebrała niespotykaną ilość wiernych: była to ostatnia Eucharystia odprawiona przez księdza Mateusza Hosaję, wikariusza od czterech lat sprawującego posługę w Krzeszowicach.

 

Kapłan od 2008 roku prowadził grupę Ruchu Światło-Życie, w którą włożył najwięcej pracy: organizował obozy żeglarskie na Mazurach, zagraniczne wycieczki do stolic miast europejskich, kursy tańca, wyjazdy na pływalnię i wypady w góry, a nawet włączał Oazę w akcje charytatywne takie jak np. Szlachetna Paczka. Początkowo licząca niewiele ponad dziesięć osób oaza, pod pełnym zapału sercem księdza, rozrosła się, a liczba młodzieży dobiega teraz niemal setki. Doskonale dowodził również grupą Ministrantów Słowa Bożego – krzeszowickich lektorów.

Kochany przez parafian, darzący każdego szerokim uśmiechem kapłan, został nagrodzony przez burmistrza gminy statuetką Źródło Sukcesu.

Księdza Hosaję przeniesiono do krakowskiego seminarium, w którym został wychowawcą kleryków, których poprowadzi ku kapłaństwu.

 

 

 

Dodaj komentarz