Szlachetna Paczka w Krzeszowicach po raz trzeci

Małżeństwo z około dwudziestoletnim stażem. Piątka dzieci. Stary dom wymagający remontu. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Same problemy. Bo nie ma czym palić w piecu, a najmłodsze, ledwie kilkuletnie dzieci, wiecznie chore od zimna panującego w domu. Bo nie ma szans na świątecznego karpia, świąteczną choinkę, nie wspominając już o prezentach dla dzieci.

Wszyscy w tej rodzinie wiedzą, że to nie choinka nadaje sens Świętom. Ale jak tu się cieszyć z narodzin Dzieciątka Jezus, jak rodzice oprócz wigilijnego opłatka mogą położyć na stole jedynie chleb z masłem?

 

Tak. To prawda, że mnie to nie dotyczy. To prawda, że słyszałam o takich ludziach w telewizji, czytałam w gazetach. To prawda, że takich rodzin w Polsce jest dużo. To prawda, że dobrze by było, gdyby im ktoś pomógł. Ale to prawda też, że takie rodziny są wokół mnie. I to prawda, że ja też mogę im pomóc!

Nie trzeba wiele. Nie muszę „spać na pieniądzach”, żeby pomóc. Wystarczy, że chcę. Wystarczy, że mam otwarte serce, wrażliwe na potrzeby drugiego człowieka. Wystarczy poświęcić trochę czasu, aby sprawić innym niesamowitą radość.

Akcja „Szlachetna Paczka” jest ogólnopolską akcją pomocy ludziom najbiedniejszym w okresie przedświątecznym. Pomnaża dobro, które każda osoba zaangażowana wkłada w projekt. Polega na dotarciu do osób najbardziej potrzebujących, cierpiących z powodu niezawinionej biedy (spowodowanej nagłą utratą pracy, chorobą w rodzinie, niepełnosprawnością itp.). Pomaga tym ludziom zmienić sposób patrzenia na świat.

Piękne słowa. Ale co to oznacza w praktyce?

Jeśli decyduję się być wolontariuszem „Szlachetnej Paczki”, podejmuję odpowiedzialność za jedną konkretną rodzinie w naszej gminie – opowiadają mi o swoich potrzebach i na podstawie tych informacji szukam darczyńców – grupy osób, która przygotuje paczkę z potrzebnymi rzeczami.

Boisz się, że nie dasz rady? Nie ma takiej możliwości! Wspólnie tworzymy grupę, która sobie pomaga. Nikt nie zostaje w tej akcji sam. Więc nie ma się czego obawiać. Zresztą „Szlachetna Paczka” w Krzeszowicach będzie się odbywać już po raz trzeci i wszyscy sobie świetnie radzili. Wspólnymi siłami naprawdę możemy zdziałać dużo dobra!

Nie bój się, nie miej wątpliwości, po prostu zostań wolontariuszem „Szlachetnej Paczki”! Wystarczy, że masz ukończone osiemnaście lat, nieważne gdzie pracujesz, jakie szkoły skończyłeś, gdzie mieszkasz. Wierzę, że znajdziesz czas, żeby pomóc innym. Jeżeli się zdecydujesz, zapraszam Cię na spotkanie organizacyjne wolontariuszy, które odbędzie się 14 września (piątek) o godz. 19.00 w salce w domu parafialnym w Krzeszowicach (będzie to spotkanie informacyjne, w żaden sposób niezobowiązujące).

Jeżeli masz jakieś pytania – nie krępuj się. Chętnie na nie odpowiem J

Anna Sławińska – Lider Rejonu Krzeszowice

Tel.: 607-649-087

e-mail: annaslawinska@poczta.onet.pl

 

Dodaj komentarz