Głośne, radosne śpiewanie w Nawojowej Górze

26 czerwca, we wtorek, po raz piąty odbył się w Szkole Podstawowej w Nawojowej Górze Przegląd Piosenki Religijnej. W tegorocznym festiwalu licznie uczestniczyli zarówno uczniowie podstawówek, jak również młodzież gimnazjalna z terenu naszej gminy.

Swoją obecnością, tradycyjnie, zaszczyciły nas przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Krzeszowicach. Poziom artystyczny prezentowany przez wykonawców był bardzo wysoki, a wrażenie profesjonalizmu wokalistów na długo pozostanie w pamięci publiczności. Zasiadający w jury księża (ks. Andrzej Gieroń, ks. Mateusz Hosaja i ks. Józef Piotrowicz), podkreślali także fakt, iż w tegorocznym koncercie pojawiło się wiele instrumentów muzycznych, co ogromnie ubarwiło poszczególne występy. Podczas przeglądu panowała wesoła, przyjazna, sprzyjająca szeroko pojętej integracji atmosfera, za której stworzenie serdecznie dziękujemy uczestnikom oraz przybyłym gościom.

 

V Przegląd Piosenki Religijnej swoim występem uświetnił zespół dziecięcy Promyczki z Nowego Sącza, który zawitał do Nawojowej Góry na specjalne zaproszenie organizatora. Podczas koncertu, trwającego przeszło godzinę, młodzi artyści porwali do wspólnego śpiewania i tanecznych pląsów całą zgromadzoną publiczność.

Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Gminy Krzeszowice Czesław Bartl, którego reprezentowała Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miejskiego Marzena Zakrzewska. Uczniowie poszczególnych placówek otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz okolicznościowe aniołki.

Gorąco zapraszamy za rok na to szczególne w swoim rodzaju gminne wydarzenie, które nie nosi znamion konkurencji i rywalizacji, ale gwarantuje świetną, przedwakacyjną zabawę. Życzymy udanych wakacji, wakacji z Bogiem!

Materiał własny SP w Nawojowej Górze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz