Mokre żabki na Dzień Dziecka

W 2010 roku Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach po raz pierwszy zorganizowało paradę  „Żabki, żaby i ropuchy”, mając nadzieję, że stanie się ona dużą atrakcją corocznych obchodów Dnia Dziecka.

Pomysł na paradę nasunęło odkrycie w Kopalni Węgla „Czatkowice” prażaby Czatkobatrachus polonicus (sprzed 240 mln lat). Warto co roku przypominać, że drugi taki szkielet znajduje się na Madagaskarze!

 

 

W tym roku, niestety, ulewne deszcze pokrzyżowały żabkom plany, zgodnie z przysłowiem, które mówi: „żaba pragnie swego błota, choć ją wsadzisz na stos złota”.

Z tego to powodu wiele szkół i przedszkoli odwołało swój przyjazd na paradę, co nie zniechęciło organizatorów do przeprowadzenia zaplanowanego programu.

Tuż przed godziną 10.00 wyszło słońce, a do Centrum bez przeszkód dotarły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowicach. Zaglądały też  mamy, babcie i dziadkowie ze swoimi pociechami, chcąc wziąć udział w tym zielonym święcie.

W dużej sali dzieci obejrzały przygotowany dla nich spektakl „Przygody krasnala Pączka”, a potem wzięły udział w różnorakich konkursach i zabawach. Cały czas trwało malowanie buzi, a trzy panie plastyczki miały pełne ręce roboty. Dzięki ofiarności sieci „Żabka Polska Sp. z o. o.” każde dziecko wyszło z Centrum z drobnym upominkiem, a pani Władysława Ryszkiewicz z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Krzeszowic cały czas częstowała słodyczami.

 

Mamy nadzieję, że w przyszły roku pogoda będzie przychylniejsza dla organizatorów, a może żabki przestaną się bać deszczu?

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz