Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK (fotoreportaż)

W miniony piątek 18 maja 2012 roku, w Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach odbyły się już XII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Powiatu Krakowskiego. W murach szkoły gościliśmy 10 zespołów pierwszej pomocy ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, które rywalizowały o miano najlepszych w powiecie.

 

 

Uczestnikom przyszło się zmierzyć z trudnymi zadaniami udzielania pierwszej pomocy na poszczególnych stacjach pozoracji wypadków, opanowywania wstrząsu pourazowego oraz odpowiadali na pytania teoretyczne. W pogodnej atmosferze i w promieniach słonecznych wyłonione zostały zwycięskie zespoły, które będą reprezentowały powiat na kolejnych etapach rywalizacji.

 

Nasze Liceum reprezentowali tegoroczni absolwenci w składzie: kapitan Adam Wojtunik oraz Angelika Sęk, Patrycja Czekaj, Aldona Chechelska i Rafał Simmler. Bazując na doświadczeniu z lat ubiegłych oraz dzielnie stawiając czoła poszczególnym zadaniom zespół zajął III miejsce. Rywalizację wygrał zespół ze Skawiny – zarówno w kategorii szkół gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych. Wszyscy uczestnicy podkreślali dobrą organizację zawodów oraz wielka wagę posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

 

 

Zobacz Fotoreportaż

 

Dodaj komentarz