Pchli Targ na wiosnę (fotoreportaż)

Wiosenne czyszczenie szaf, strychów i innych zakątków mieszkań i domów nie musi kończyć się wyrzucaniem na śmieci nienoszonych a dobrych jeszcze ubrań czy zabawek, z których „wyrosły” już nasze dzieci

. W wielu zamożniejszych niż Polska krajach tak zwane Pchle Targi mają swoją wieloletnią tradycję. Wiadomo, bogatszy kupuje więcej a z czasem wiele z zakupionych przedmiotów, choć jeszcze w dobrym stanie, okazuje się niepotrzebnych. Wtedy właśnie można je sprzedać na Pchlim Targu, czyli swego rodzaju targowisku z używanymi rzeczami.

 

Po raz pierwszy tego rodzaju przedsięwzięcie zorganizowano jesienią ubiegłego roku na boisku Liceum Ogólnokształcącego. Impreza zaproponowana przez mieszkankę naszej gminy, bywała w świecie, Marta Kurdziel a zorganizowana przez Centrum kultury i Sportu zaczynała nieśmiało, sprzedających było raptem kilkoro a i o kupujących nie można powiedzieć, że był ich tłum. Jednak zarówno pomysłodawczyni jak i organizatorzy po pierwszej edycji się nie zniechęcili i postanowili spróbować na wiosnę ponownie.

Jak pomyśleli, tak zrobili. Widać, że wnioski z jesiennej edycji zostały wyciągnięte i zmieniono miejsce imprezy na Park Bogackiego przy CKiS. Liczba chętnych, aby coś sprzedać się zwielokrotniła tak, że jedna z alejek parku się wypełniła stoiskami i straganami. Jeśli chodzi o potencjalnych kupujących, też ich nie brakowało, szczególnie po zakończeniu niedzielnych mszy w kościele. Na kocach, stolikach i straganach można było znaleźć ubrania, zabawki, gry planszowe, książki i trochę staroci. Nie brakowało też wyrobów artystycznych, różnego rodzaju ozdób i figurek – taki miszmasz rzeczy jeszcze w dobrym stanie, które jeszcze mogą posłużyć i ucieszyć kogoś innego. Najlepsze w tym wszystkim były ceny – bluzki za 5 złotych, zabawki po parę złotych, książki za grosze. Po prostu taniocha. Imprezę można zdecydowanie za udaną. Wiele osób pytało, czy można by organizować ją częściej, jednak organizatorzy są konsekwentni i chętnych będą zapraszać dwa razy do roku jesienią i wiosną.

 

 

Zobacz Fotoreportaż

 

Dodaj komentarz