„ Dar Serca” w Szkole Podstawowej w Miękini

Pod koniec stycznia, wzorem lat ubiegłych, w Szkole Podstawowej im. Krystyny i Andrzeja Potockich w Miękini odbyła się uroczystość „ Dar Serca”, na którą zaproszono Babcie, Dziadków oraz osoby starsze mieszkające w okolicy Szkoły. Uroczystość ta ma swoją osobliwą tradycję. Dzieci od najmłodszych lat wdrażane są do okazywania szacunku i pamięci nie tylko swoim najbliższym, ale wszystkim osobom starszym. Wyrazem tego jest między innymi pamięć o święcie Babci i Dziadka. Jest to dobra okazja by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy wspaniałe lata dzieciństwa. Tego dnia wnuki pamiętają o złożeniu im życzeń, bo przecież babcia i dziadek to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. Natomiast wnuczęta to dla nich największy skarb i radość. Nikt nie potrafi upiec takiego ciasta jak babcia i nikt nie potrafi zrobić takiego karmnika dla ptaków jak dziadek. Z dziadkiem można porozmawiać o dawnych czasach, które znane są dzieciom tylko z kart książek historycznych. Dla dziadków wnuczki i wnuki zawsze są najważniejsi. Dzieci szanują ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość i ogromne doświadczenie życiowe. Podekscytowane goście zjawili się punktualnie. Jak zwykle frekwencja była wspaniała. Dzieci bardzo cieszyły się widząc najbliższe osoby w murach swojej szkoły. Gości powitała Pani dyrektor szkoły – Lucyna Gregorczyk. Ciepłe słowo do zebranych gości skierowała także Radna Gminy Krzeszowice Michalina Nowakowska – Malczyk.
Występ rozpoczęli uczniowie oddziału przedszkolnego, a później uczniowie wszystkich klas.
Wnuczęta najpiękniej jak potrafiły dziękowały przybyłym gościom za miłość, poczucie bezpieczeństwa i za to, że są kochani. Koło artystyczne przedstawiło spektakl „ Dar Serca”
Występ zakończył koncert kolęd w wykonaniu uczniów klasy III i IV na fletach.
Uroczystość przygotowały: mgr Barbara Kocoń, mgr Marzena Nowak, mgr Agnieszka Sumara, mgr Renata Polewska Słonina i mgr Emanuela Rejdych – Warmińska i mgr Ewelina Ostachowska.
Wielką przyjemność sprawiły babciom i dziadkom laurki i upominki wręczone przez wnuków, tuż po zakończeniu uroczystości. Po występach dziadkowie zostali ugoszczeni ciastem i kawą. W obsłudze szanownych gości pomagały mamy: Pani Magdalena Szczygieł, Justyna Knapczyk. Wspólny poczęstunek był okazja do rozmów, w czasie których goście mogli podzielić się wrażeniami. Program artystyczny, który zaprezentowali uczniowie zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają wspaniałe wyniki
w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne i aktorskie. Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Ofiarowali także dar finansowy na potrzeby szkoły. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej oraz miłego spędzenia czasu.
Jeszcze raz składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu. Zapraszamy w progi Szkoły za rok.

Kronikarz szkolny

Dodaj komentarz