Jasełkowe widowisko w Nowej Górze

Nauczyciele i Rada Rodziców Zespołu Szkół w Nowej Górze lubią zaskakiwać mieszkańców wsi nowymi pomysłami. W tym roku – zachęceni sukcesem w roku ubiegłym – w dniu 6 stycznia 2011r. w nowogórskim KOK – u zorganizowali jasełka. Impreza była o tyle nietypowa, że wystąpili w niej nauczyciele i rodzice.
W przedstawieniu udział wzięli:
Król Kacper – Mirosław Pudlik – dyrektor Zespołu Szkół w Nowej Górze,
Król Melchior – ks. Józef Piotrowicz,
Król Baltazar – Łukasz Chojnacki,  
Św. Józef – Wojciech Janowicz,
Maryja – Agnieszka Cywińska.
Pasterze: Leszek Kramarz, Grażyna Dźwigaj, Małgorzata Głowacz, Julita Noworyta, Bernadetta Słonina, Andrzej Katarzyński.
Archanioł – Elżbieta Sarnek.
Aniołowie – nauczycielki ZS w Nowej Córze: Wioletta Janowska, Hanna Strączek, Ewa Trzepacz, Agata Przeginiak, Magdalena Piórko, Joanna Rzepecka – Kasprzyk, Renata Kurdziel, Sylwia Szczuka.
Scenografię przygotowały: Renata Kurdziel i Magdalena Banduła – Janowicz.
Aktorom na gitarach przygrywali uczniowie szkoły oraz absolwenci. Reżyserią i adaptacją zajęła się Sylwia Szczuka (zdjęcia z jasełek są umieszczone na stronie szkoły w zakładce Album fotograficzny).
Widowisko przyciągnęło tłumy widzów, żywo reagujących na występy aktorów. Wspaniałą atmosferę świąteczną tworzyły nie tylko piękne kostiumy, rekwizyty czy scenografia, nie tylko wspólne kolędowanie, ale także poczęstunek dla wszystkich widzów, na który składał się chleb ze swojskim smalcem.
Jak na tak doniosłe wydarzenie przystało, nie zabrakło ważnych gości – swoją obecnością imprezę uświetnili m. in. p. Czesław Bartl – Burmistrz Gminy Krzeszowice, p. Michalina Nowakowska – Malczyk – radna i była Dyrektor szkoły w Nowej Górze oraz p. Artur Baranowski – wieloletni przyjaciel szkoły w Nowej Górze.
Jasełka przygotowane przez nauczycieli i rodziców z roku na rok przyciągają coraz więcej widzów i są ważnym kulturalnym wydarzeniem nie tylko dla mieszkańców Nowej Góry, ale także okolicznych miejscowości.

Agnieszka Michalska

Dodaj komentarz