Powrót Wioli Frankiewicz

Po nieudanym poprzednim sezonie, w którym Wiola wróciła na bieżnie po ponad 8 miesięcznej przerwie spowodowanej bardzo poważną kontuzją kolana (zerwane wiązadła krzyżowe), mieszkająca w Krzeszowicach reprezentantka Polski rozpoczęła przygotowania do sezonu olimpijskiego.

 

Od października Wiola zdążyła już przepracować dwa obozy przygotowawcze (w Zakopanem i Spale). Jak ważna oprócz budowania formy fizycznej jest praca nad psychiką zawodnika, który powraca do sportu po ciężkiej kontuzji wie trener reprezentacji Polski Zbigniew Król, który jest jednocześnie klubowym opiekunem Wioli. Według niego nie ma lepszej metody niż częste, na tym etapie przygotowań sprawdzanie swojej formy w biegach ulicznych.

Wiola swoje pierwsze tegoroczne zwycięstwo odniosła 4 grudnia w Rybniku pokonując wszystkie rywalki na dystansie 10 km. Podobna sytuacja nastąpiła 17 grudnia w Strzelcach Opolskich, gdzie  Wiola na dystansie o 5 km dłuższym ponownie przybiegła przed wszystkimi rywalkami, ustanawiając jednocześnie nowy rekord trasy.

Nasza reprezentantka planuje jeszcze start w którymś z biegów sylwestrowych, aby w dobrym nastroju wylecieć 4 stycznia do RPA, gdzie przez blisko 30 dni trenować będzie z najlepszymi polskimi lekkoatletami.

 

Więcej bieżących informacji na temat Wioli można uzyskać poprzez jej fan page na portalu FACEBOOK (wystarczy kliknąć „LUBIĘ TO!”):

http://www.facebook.com/pages/Wioletta-Frankiewicz/143595789074081

 

 

 

Dodaj komentarz