Wernisaż rzeźby Andrzeja Zwolaka (fotoreportaż)

W Galerii Vauxhall CKiS odbył się wernisaż wystawy prac znakomitego artysty rzeźbiarza Andrzeja Zwolaka. Na imprezę przybyło, jak zwykle wielu znakomitych gości.

Aby obejrzeć rzeźby Andrzeja Zwolaka specjalnie do Krzeszowic przyjechała spora grupa przyjaciół i studentów artysty, który jest profesorem, kierownikiem Katedry Rysunku Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Wystawę można oglądać do połowy grudnia

 

 

Andrzej Zwolak urodził się w roku 1957 w Baligrodzie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Pięknych w Jarosławiu, w latach 1979–1984 studiował na wydziale rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, który ukończył dyplomem z wyróżnieniem w pracowni prof. Antoniego Hajdeckiego. Obecnie jest profesorem na tej uczelni, kierownikiem Katedry Rysunku. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki oraz prezydenta Miasta Krakowa, jest twórcą pomników i rzeźb w Jaworznie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Szklarach k. Krakowa, Osieku k. Tarnobrzega, Krakowie, Katowicach, Harbutowicach; jest też autorem wielu okolicznościowych tablic i medali. Miał kilkanaście wystaw indywidualnych, brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Zajmuje się rzeźbą, małą formą rzeźbiarską i rysunkiem. Swoją pracownię rzeźbiarską ma w Zabierzowie.

 

 

Zobacz Fotoreportaż

 

 

Dodaj komentarz