SZLACHETNA PACZKA: OTWARCIE BAZY!

Została uruchomiona baza rodzin pod adresem WWW.szlachetnapaczka.pl, na której osoby chętne będą mogły wybrać rodzinę w potrzebie, której chcą zrobić Paczkę- a co więcej, której chcą podarować radość na magiczny okres świąt i wiarę w to, że wszystko można zmienić.

 

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski program pomocy ubogim rodzinom. 8981 wolontariuszy w całej Polsce, 511 wolontariuszy w Małopolsce oraz aż 19 z Krzeszowic.  Na podstawie ankiety przeprowadzanej podczas spotkania do projektu wybierane zostały tylko takie rodziny, które żyją w biedzie nie z własnej winy, nie są roszczeniowe.  Opis sytuacji rodzin i lista ich konkretnych potrzeb trafia do anonimowej internetowej bazy, z której korzystają darczyńcy – osoby przygotowujące paczki dla poszczególnych rodzin. W tym roku na paczkę czeka blisko 9tys rodzin!

W tamtym roku paczki trafiły aż do 8201 rodzin, średnia wartość paczki wynosiła około 1tys. zł. Warto dodać, że darczyńcami najczęściej są rodziny, znajomi, klasy lub firmy, które składają się i razem chodzą na zakupy by potem w świątecznym nastroju wkładać potrzebne rzeczy do paczek i mocować się ze świątecznym papierem. Następnie zapakowane prezenty darczyńcy dostarczają do magazynu, który znajduje się najbliżej ich miejscowości zamieszkania. Stamtąd Paczki zostaną dostarczone rodzinom, które z niecierpliwością oczekują przyjazdu wolontariuszy.

Kilka paczek owiniętych było papierem, na którym były wspaniałe rysunki dzieci- wspomina swoje wrażenia z magazynu Edyta wolontariuszka z Krakowa- to właśnie jedna z rodzin, która przyniosła paczki wykonała takie dzieło, dzieci z dumą same nosiły pakunki do magazynu i pokazywały, który kwiatek są ich autorstwa.

Kiedy jechaliśmy z Paczkami już z daleka widać było dzieci przylepione do okna- opowiada Paweł wolontariusz z Krakowa- Gdy tylko wjechaliśmy na podwórko, nie zdążyliśmy otworzyć drzwi, a one już tam stały przekrzykując się, że chcą nam pomóc nosić. To była bardzo biedna rodzina, kilka osób w starym domu. Dzieci były bardzo szczęśliwe kiedy niosły paczki do domu, nie mogły doczekać się momentu rozpakowywania.

Czas Świąt Bożego Narodzenia to okres cudów i miłości, warto dodać do tego szczyptę radości, którą doświadczają rodziny, wolontariusze i darczyńcy dzięki udziałowi w SZLACHETNEJ PACZCE. Rodzine, której chcemy pomóc będzie można wybrać już 19 listopada pod adresem WWW.szlachetnapaczka.pl

Dodaj komentarz