Święta Bożego Narodzenia tuż tuż…

To taki czas, kiedy  więcej  myślimy o innych, o tych, których trudny czas doświadcza w sposób szczególny.  Rodzinom, dzieciom, osobom samotnym chcemy ofiarować odrobinę ciepła i poczucia bezpieczeństwa. Do nich kierujemy tę symboliczną pomoc – paczkę świąteczną, nazywaną przez niektórych szlachetną.

 

W niedzielę 20 listopada Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej kwestował na paczki dla ubogich rodzin, szczególnie dla dzieci. Kwesta odbywa się co roku we współpracy z  naszą  parafią. To dzięki życzliwości i otwartości   naszego księdza proboszcza dr Andrzeja Szczotki mogliśmy kolejny raz przeprowadzić zbiórkę pieniędzy na ten ważny cel.

Słowa uznania i wdzięczności kierujemy do osób, które kwestowały . Wasza obecność  była i  jest  dla Zarządu  ogromnym wsparciem i pomocą.

Kochani Nasi Parafianie!  Okazaliście  się niezwykle hojni.  Kwestujący zebrali kwotę 6165 zł co jest sumą rekordową.  Jesteśmy  Wam niezmiernie wdzięczni  za  każdą złotówkę, która złożyła się na ten wspaniały rezultat.  To Wy wspólnie z nami pospieszycie   do naszych podopiecznych  rodzin .

„Czy jestem otwarty na miłość  wobec moich najbliższych…”?- usłyszeliśmy w niedzielnym kazaniu.  Materialną cząstkę tej miłości ofiarowaliście dla naszych bliźnich, dla tych, którym jest trudniej. Zapewniamy, że Wasz dar trafi do potrzebujących. Dziękujemy!

Życzymy wszystkim dobrych refleksji na  czas przygotowań do radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Zarząd IZPM

Dodaj komentarz