Pchli Targ

Pchli Targ to przedsięwzięcie popularne na cały świecie. Jego ideą jest z jednej strony „pozbycie się” rzeczy, sprzętów, zabawek etc, które są już w naszych domach niepotrzebne a z drugiej możliwość kupienia po często superatrakcyjnych cenach rzeczy dobrych, sprawnych, choć używanych. Takie kupię – sprzedam miało po raz pierwszy miejsce w Krzeszowicach w niedzielę 16 października.

 

 

Pomysłodawczynią Targu była Marta Kurdziel. Wydaje mi się, że ten pomysł w naszej gminie ma rację bytu. Robiąc porządki, co jakiś czas natrafiam w domu na rzeczy, które są mi już niepotrzebne a komuś innemu mogą jeszcze służyć. Podejrzewam, że nie jestem wyjątkiem. Cały problem polega na tym, żeby skomunikować dwie strony sprzedających i ewentualnych nabywców. Myślę, że jak na pierwszy raz wyszło całkiem fajnie, choć spodziewałam się większej liczby sprzedających.

 

Na boisku przy Liceum Ogólnokształcącym, gdzie impreza się odbywała wystawców w niedzielę było kilku. Dzieci z rodzicami, z powodzeniem, wyprzedawały swoje kolekcje zabawek, lalek i gier planszowych. Można też było kupić za grosze ciuchy, książki a nawet pralkę i odkurzacz. Jak na większości Pchlich Targów wystawiali się także kolekcjonerzy. Najbliższa tego rodzaju impreza planowana jest na wiosnę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz