X PIKNIK RODZINNY w Szkole Podstawowej w Nawojowej Górze

W niedzielę, 18 września odbył się jubileuszowy, dziesiąty Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej w Nawojowej Górze. O godzinie 15.00 pani dyrektor, Lucyna Stryczek, powitała na placu szkolnym gości przybyłych na tę coroczną imprezę plenerową.

 

Piknik rozpoczął się, jak to jest wpisane w naszą tradycję, od prezentacji programów artystycznych przygotowanych przez dzieci z klasy I, IV oraz VI. Uczniowie klasy pierwszej i czwartej zaprezentowali tańce z różnych stron świata, wzbudzając aplauz publiczności, która mogła podziwiać wdzięk
i gibkość młodych tancerzy. Nie zabrakło także chwili obcowania z muzyką poważną. Utwory na fortepian i skrzypce wykonały siostry Anna i Izabella Zbroińskie, a ich młodszy kolega – Maksymilian Mucha dał popis gry na pianinie. Nie obyło się również bez czytania, tym razem utworów Jana Brzechwy w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, w której od lat bierze udział nasza szkoła.

Po części artystycznej uczestnicy pikniku udali się na szkolne boisko, gdzie rozegrane zostały konkursy i zawody sportowe dla dzieci i młodzieży, które miały na celu wyłonienie najlepszego i najbardziej sprawnego sportowca. Konkurencje te opracowała i przygotowała pani Ewa Götz, a nad bezpieczeństwem (tych małych i większych), czuwali nauczyciele. Po zakończonych zawodach „wybitnym” sportowcom rozdane zostały dyplomy,
a także drobne upominki. Na kostce przed szkołą rozegrany został również turniej wiedzy o ruchu drogowym, połączony z praktycznym „sprawdzianem”, jak bezpiecznie poruszać się rowerem po drogach i dróżkach do tego przeznaczonych. Konkurs przeprowadziła pani Katarzyna Siemek w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”, do której w tym roku przystąpiła nasza placówka.

Na pikniku nie mogło zabraknąć kiermaszu, który był ostatnim i bardzo przez wszystkich wyczekiwanym punktem programu.

Atrakcjami tegorocznego pikniku były konie oraz dmuchane zamki.

Kilkanaście minut przed godziną 19.00 pani Dyrektor pożegnała wszystkich uczestników X Pikniku Rodzinnego, dziękując za wspólnie spędzony czas i miłą zabawę.

 

Szczególne podziękowania pani Dyrektor-Lucyna Stryczek kieruje na ręce panów: Wacława Sobczyka i Jacentego Szpaka za bezpłatne wypożyczenie parasoli ogrodowych oraz rodziców, którzy zapewnili słodki poczęstunek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz