III PIKNIK RODZINNY I OTWARCIE BOISKA SZKOLNEGO W SZKOLE W CZERNEJ (fotoreportaż)

Szkoła mocno zakorzeniona jest w lokalnym środowisku, czego przykładem jest Piknik Rodzinny zorganizowany 11 czerwca. W tym to dniu wraz z społecznością uczniowską zaproszeni goście byli świadkami uroczystego otwarcia boiska szkolnego. Tematem przewodnim była piłka nożna.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali P.Czesłw Bartl, Magdalena Żółkiewicz Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie, P. Renata Brzózka Zastępca Przewodniczącej Rady Miejskiej w Krzeszowicach oraz P.Marzena Banaczyk-Niemiec Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernej. Oczywiście nie mogło zabraknąć symbolicznych strzałów na bramkę w wykonaniu Burmistrza Gminy Krzeszowice p. Czesława BartLa, p. Daniela Chechelskiego – nauczyciela wychowania fizycznego w SP w Czernej, Przewodniczącego Rady Rodziców p. Michała Godynia oraz przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego Tomasza Cekiery.

 

Uczniowie klasy I pokazali, iż jesteśmy otwarci na Europę. W przedstawieni teatralnym pt.: „Dzień dobry Europo – podróż po Europie” pokazali nam nasze korzenie, korzenie europejskie. Na scenie było wesoło i kolorowo. W nastrój dobrej zabawy publiczność została wprowadzona przez roztańczoną klasę III oraz absolwentkę szkoły Emilię Kasprowicz, która to zaczarowała publiczność swoim głosem. Wśród przygotowanych atrakcji były: turnieje piłki nożnej, kiermasz fantowy, gry i zabawy zręcznościowe, zamek dmuchany, pokaz breakdance.  Każdy, kto chciał mógł, choć na chwilę poczuć się strażakiem w wozie strażackim. Na tych, którzy lubią obcować z historią czekała niespodzianka w postaci wystawy etnograficznej. Dla uczestników przygotowano pieczone kiełbaski, lody i zimne napoje. Pogoda dopisała, wszyscy świetnie bawili się, zwłaszcza dzieci. Na piknik przybyły całe rodziny. Każdy znalazł coś dla siebie. Śmiechom i radosnym okrzykom nie było końca

 

 

Zobacz Fotoreportaż

 

Dodaj komentarz