Mam talent w Krzeszowicach (fotoreportaż)

W sobotnie popołudnie 21 mają 2011 roku w Krzeszowicach miało miejsce niecodzienne zdarzenie. W salce parafialnej odbył się finał konkursu „Mam Talent”, którego bohaterami byli finaliści eliminacji prowadzonych wśród uczestników Świetlicy Środowiskowej CARITAS w Krzeszowicach oraz osób ze wspólnoty „Obuzki”działającej przy Parafii św. Marcina. Sprawiedliwie pięciu przedstawicieli z każdej grupy.

W Jury zasiedli: Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom p. Nina Kurdziel vel Doda, opiekun artystyczny Marty Dąbkowskiej – organizatorki przedsięwzięcia – p. Ewa Zaborowska vel Agnieszka Chylińska, ks. Andrzej Gieroń CM – ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy vel Krzysztof Cugowski oraz Komendant Straży Miejskiej p. Janusz Mitka vel Kuba Wojewódzki. Ciężki orzech mieli do zgryzienia Jurorzy, bowiem poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Uczestnicy z kolejno nadanymi numerami prezentowali swe talenty: taneczny, wokalny, plastyczny i manualny, zręcznościowy (kilkaset odbić piłeczki pingpongowej). Były sztuczki magiczne, rap wielojęzyczny, taniec węża, opowiadanie dowcipów. Po prostu cała gama talentów drzemiących w młodych , zdolnych, ambitnych ludziach. Komentarze Jurorów wzmacniały uczestników: „jesteś objawieniem tego programu”, „śmiało możesz wystąpić w Tańcu z Gwiazdami”, „ kogoś takiego jak Ty szukaliśmy” – to tylko niektóre stwierdzenia zawodowców, którzy zasiedli w Jury.  No i werdykt: I miejsce Szymon Warzecha rapujący anglo – francusko – rosyjski tekst niczym w transie, II miejsce Ola Jordan prezentująca własnoręcznie przygotowanego łabędzia i choinkę złożone z kilkuset karteczek poskładanych w trójkąty, III miejsce Ania Knapik opowiadająca dowcipy niczym najlepszy satyryk. Wszyscy uczestnicy tego miłego spotkania oddali również głos na osobę, której pokaz najbardziej się spodobał i w ten sposób wyłowiono laureata publiczności. Został nim… Szymon Warzecha!!!! Gratulacje. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody, a każdy uczestnik dyplom uczestnictwa i czekoladę.

Całe zdarzenie nie byłoby na tyle ważne, by jego przebieg szeroko opisywać, gdyby nie kilka faktów:

  • przygotowała je Marta Dąbkowska – krzeszowicka poetka, osoba niezwykle uzdolniona, ciepła, zaangażowana w pomoc potrzebującym, choć sama poruszająca się z pomocą innych ze względu na swą niepełnosprawność fizyczną, o której pięknie pisze w swych wierszach (tomik „Mam niebo nad sobą”)
  • uczestnikami byli w większości ludzie na co dzień wycofani z życia, trochę „inni” ze względu na pewne dysfunkcje, jednak udowadniający i tym razem, że słowo „inny” nie znaczy „gorszy”. Przeciwnie – pozazdrościć im można talentów, które prezentowali w finale krzeszowickiej edycji „Mam Talent”
  • Mimo wielu obowiązków, terminów, niezliczonych zobowiązań leżących zarówno po stronie Jurorów, pracowników Świetlicy jak i opiekunów „Obózków”, znalazł się wspólny czas na ponad trzygodzinne spotkanie w sobotę – czas jakże drogi dla wszystkich, którzy intensywnie pracują przez cały tydzień

Sobotnie wydarzenie miało niesamowitą atmosferę, miły przebieg, wysoki poziom prezentowanych zdolności. Przede wszystkim była to impreza integracyjna dwóch grup działających na naszym terenie: Świetlicy Środowiskowej i Wspólnoty Osób Niepełnosprawnych. Kolejnym wspólnym krokiem będzie wakacyjny wyjazd planowany na sierpień.

Jurorom składam najserdeczniejsze podziękowania za czas, który poświęcili i zaangażowanie z jakim oceniali występy. Wierzę, że nagrodą dla nich była radość zwycięzców i miłe chwile spędzone w to sobotnie popołudnie.

 

Agnieszka Wołodko

 

 

Zobacz Fotoreportaż

 

Dodaj komentarz