Gminna Impreza Sportowa w SP Nawojowej Górze w ramach Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” – relacja.

W ramach XI edycji Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” w czwartek 19 maja 2011 roku o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Nawojowej Górze odbyła się Gminna Impreza Sportowa w której uczestniczyli przedstawiciele 12 szkół z naszego terenu.

Patronat honorowy nad spotkaniem objęła p. Nina Kurdziel – Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom. Obecni byli również Burmistrz Gminy mgr Czesław Bartl oraz Skarbnik p. Beata Banach.

 

Szkoła w Nawojowej Górze nieprzerwanie od roku 2003 organizuje sportowe spotkania w ramach Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, do której nasza Gmina przystępuje niemal od samego początku, prowadząc konkurencje w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. Przygotowaniem spotkania jak co roku zajęła się p. Agnieszka Wołodko – pedagog szkolny, a konkurencje oparte na formule wyścigu rzędów przygotował nauczyciel wychowania fizycznego p. Maciej Miśkowicz.

W wyrównanej walce wyłonili się na koniec zwycięzcy i tak: I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła SP Krzeszowice, II miejsce SP Filipowice, III miejsce SP Nowa Góra. W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęła drużyna z Woli Filipowskiej, II miejsce uczniowie z Nowej Góry, III miejsce Zalas. Gratulujemy!!!!! Miłym akcentem było losowanie trzech nagród w postaci gier planszowych i CD, które pani Nina Kurdziel – koordynator kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” w naszej Gminie, otrzymała od ogólnopolskiego Organizatora i przekazała na ten właśnie cel. Wszyscy uczestnicy otrzymali również bransoletki ZTU oraz dyplomy uczestnictwa.

Warto podkreślić, że to trzygodzinne spotkanie odbywa się zawsze w ramach zdrowej konkurencji, jest integracyjną imprezą lokalną opartą na zasadach fair play. Jest czasem wspólnie spędzonych chwil wśród rówieśników, spędzonym aktywnie i zdrowo.

Nagrody w postaci pucharów dla szkół, medali dla uczestników za I, II, i III miejsce i dyplomów, a także syty poczęstunek (ciasto, kanapki, napoje) dla uczestników w każdym roku funduje Urząd Miejski w Krzeszowicach. Dziękujemy!!!

 

informacja własna Szkoły Podstawowej w Nawojowej Górze, foto. Agnieszka Wołodko


Dodaj komentarz