Liceum w Krzeszowicach wyróżnione przez Polski Związek Golfa.

14 kwietnia na Polu Golfowym w Paczółtowicach miała miejsce miła uroczystość. Podczas spotkania, na którym obecny był  Przewodniczący Rady Powiatu Krakowskiego Paweł Chochół, dyrektor Liceum Alicja Milczarek oraz  menedżerowie pola golfowego Kraków Valley G&CC przedstawiciel Polskiego Związku Golfa, sekretarz generalny Bartłomiej Chełmecki wręczył młodzieży krzeszowickiego Liceum profesjonalny sprzęt golfowy przekazany z przez The Royal & Ancient Golf Club of St. Andrews w Szkocji.

 

Wyróżniając tym samym  nasze Liceum za wieloletnią realizację programu upowszechniania golfa wśród młodzieży.

Spotkanie odbyło się na obiektach Kraków Valley G&CC w Paczółtowicach, gdzie odbywał się tego dnia Polsko-Niemiecki Piknik Golfowy zorganizowany na potrzeby wymiany młodzieży z powiatu  monachijskiego i krakowskiego.

Liceum w Krzeszowicach  współpracuje z Polem Golfowym w Paczółtowicach od 2006 roku , kiedy to miały miejsce pierwsze zajęcia dla młodzieży szkolonej.  Efektem tej doskonałej j współpracy Pola i Liceum jest przeszkolenie wielu uczniów z podstaw gry w golfa, organizacja wycieczek dydaktycznych na pole golfowe, organizacja zajęć golfowych realizowanych w  ramach grantów przyznawanych przez Starostwo.  Całość dydaktyczno-programową opracował              i prowadzi nauczyciel wf Jacek Banach. Liceum zgłosiło zajęcia z golfa jako innowację do kuratorium uzyskując pozytywna opinię programu „Szkolna Akademia Golfa”,  który  został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Alternatywne programy wychowania fizycznego i sportu szkolnego” organizowanego przez Ministerstwo Edukacji. Przez cały czas realizacja Programu odbywała się pod patronatem  PZGolfa.

Można śmiało stwierdzić, że działania Liceum mające na celu poszerzenie                   i uatrakcyjnienie  oferty edukacyjnej szkoły  z wf  – powiodły się. Młodzież chętnie uczestniczy w ciekawych , innowacyjnych zajęciach,  spęd zajęć zdrowo i bezpiecznie czas na świeżym powietrzu.

Więcej o spotkaniu na stronie PZGolf:

http://www.pzgolf.pl/wiadomosci/zestawy-kijow-od-ra-trafily-do-dzieci-i-mlodziezy-z-malopolski/

 

 

 

 

Dodaj komentarz