„Majówka hrabiny Zofii” – poszukujemy aktorów i statystów!

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach zaprasza serdecznie mieszkańców Krzeszowic do wzięcia udział w plenerowej imprezie historycznej. Poszukujemy chętnych w każdym wieku, także dzieci, którzy zagrają szlachcianki i szlachciców, chłopów, rzemieślników czy gości przybyłych na imieniny.

W 2009 roku mieszkańcy gminy po raz pierwszy wcielili się w historyczne postacie z otoczenia hrabiny, właścicielki krzeszowickich dóbr, budząc zainteresowanie tak wśród mieszkańców naszej gminy jak i turystów. Hrabina Zofia Potocka, której przypadające na maj imieniny obchodzono bardzo uroczyście, organizowała co roku festyn dla domowników, okolicznych ziemian, kuracjuszy uzdrowiska, służby i wszystkich pracujących w dobrach Potockich.

 

W ubiegłym roku w plenerowym widowisku wzięło udzial około 100 statystów i aktorów, ubranych w kostiumy z epoki wypożyczone z Opery Krakowskiej i Narodowego Starego Teatru w Krakowie.


Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek, 7 kwietnia,

o godz. 18.00, w Pałacu Vauxhall, ul. Walkowskiego 1.

 

Majówka hrabiny Zofii 14-15 maja

 

 

Majówka odbywa się w przepięknej scenerii Parku im. A. Bogackiego w Krzeszowicach, a w tym roku przebiegnie pod hasłem „Aresztowanie hrabiego Adama Potockiego”. W sobotę będzie można wziąć udział w zabawie ludowej, w niedzielę zatańczyć na balu do muzyki wiedeńskiej. Imprezie będzie towarzyszył Jarmark Tradycji.

Oprócz epizodów aktorskich i scenek historycznych, przewidzino występy artystyczne na scenie w parku, zwiedzanie Krzeszowic pieszo i w dorożce, warsztaty plastyczne i zielarskie, przejażdżki konne, a także wycieczki do Dubia, gdzie w tym samym czasie będą odbywać się Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

 

Szczegółowe informacje o programie będą pojawiać się na stronie www.kulturakrzeszowice.pl.

Dodaj komentarz