Gmina w sądzie w sprawie zwrotu majątku Potockich

22 lutego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie odbyła się rozprawa w sprawie zaskarżenia decyzji ministra rolnictwa mówiącej, że majątek rodziny Potockich nie podlegał przejęciu na podstawie dekretu o reformie rolnej.

Decyzję ministra a wcześniej wojewody zaskarżyli: Gmina Krzeszowice, Powiat Krakowski, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Lasy Państwowe.

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzje ministra i wojewody a sprawę przekazano do ponownego rozpatrzenia. Tym samym postępowanie rozpocznie się od nowa.

Nie znaczy to, że Potoccy nie odzyskają majątku bądź jego części. Sąd uchylił decyzję ministra, ale nie ze względu na przesłanki merytoryczne ale błędy proceduralne popełnione przez przedstawicieli Potockich. Nowa sytuacja, to jednak szansa na powrót do negocjacji. Warto wspomnieć, że od 2009 roku, po pozytywnej decyzji ministra rolnictwa, Potoccy usztywnili swoje stanowisko i praktycznie zaniechano jakichkolwiek rozmów.

Liczę na to, że teraz uda się przynajmniej w stosunku do części nieruchomości dojść do porozumienia z rodziną Potockich – mówi wiceburmistrz Jolanta Tryczyńska – Celarek.

Dodaj komentarz