Wygrana siatkarek Maratonu

W kolejnym meczu fazy play off siatkarki MKS MOS Maratonu pokonały drużynę Kęczanina Kęty w trzech setach 25:23, 25:13, 26:24. Zespół z Kęt nie postawił poprzeczki wysoko a mimo to nasze zawodniczki momentami nie potrafiły sobie poradzić ze słabo spisującymi w tym dniu rywalkami.

Początek meczu nie wskazywał na wygraną krzeszowiczanek. Zaczęło się od 7:1 dla zespołu z Kęt. Szybko jednak nasze dziewczyny zmobilizowały się i konsekwentnie odrabiały straty co pozwoliło na wygraną w pierwszym secie do 23. W drugiej partii kęczynianki popełniły wiele błędów, co wykorzystała drużyna Maratonu wygrywając przekonująco do 13. Trzeci set przysporzył gromadce kibiców największe emocje, niestety nie za sprawą świetnej gry, ale przez serię błędów z obu stron.

Zawodniczki Maratonu w tym spotkaniu przyzwoicie radziły sobie w ataku, jednak zagrywka i przyjęcie to elementy, które pozostawiały wiele do życzenia. Gdyby zliczyć wszystkie punkty stracone w wyniku błędów w tych dwóch elementach prawdopodobnie nazbierałoby się ich około 20.

W meczu z Kęczaninem nie grała Marzena Zając. Jej absencja na szczęście nie była spowodowana kontuzją.