Wernisaż wystawy Łukasza Ruska (fotoreportaż)

W piątkowy wieczór w Galerii Vauxhall Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach odbył się wernisaż wystawy znanego krzeszowickiego architekta Łukasza Ruska. Wernisaże zawsze cieszą się sporą popularnością, jednak tym razem gości było znacznie więcej niż zwykle.

Jak widać Łukasz Rusek jest postacią w Krzeszowicach popularną a wielu z przybyłych gości to miłośnicy jego twórczości plastycznej, która jednak stanowi tylko wycinek jego działalności. Anna Miga, otwierając wystawę, życzyła autorowi, aby chętnych do kupowania jego prac było tak wielu, aby mógł zająć się wyłącznie działalnością stricte artystyczną. Wieczór miał bogatą oprawę. Wystąpiło Trio saksofonowe w składzie Sebastian Oroń, Piotr Seledyk, Łukasz Nędza. W ich wykonaniu publiczność wysłuchała standardów jazzowych. Tradycyjnie już odbyła się loteria, w której nagrodą była jedna z prac artysty. Wygrał Gabriel Szuster (student historii). Poczęstunek zapewniła firma „Kulinaria” z Krakowa.

 

 

Łukasz Rusek – urodził się w Krzeszowicach i tutaj mieszka. Z zawodu jest architektem, w roku 2000 ukończył  Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej. W latach 2002 – 2003 był studentem Studium Podyplomowego Instytutu Historii Architektury i Konserwacji Zabytków w pracowni prof. Wiktora Zina. Zawodowo pracuje jako Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Chrzanowie, ale ciągle znajduje czas na swoją pasję, jaką jest rysunek i pastel. Swoje prace prezentował już na kilku wystawach indywidualnych, m.in. w kawiarni „U literatów” na ulicy Kanoniczej w Krakowie oraz w roku 2005 w naszej krzeszowickiej galerii.

 

Wystawa czynna:  od 28 stycznia – do 25 lutego 2011, od wtorku do piątku w godz. 9 – 17 oraz w niedzielę, 30 stycznia od godz. 10 – 14

 

 

Zobacz Fotoreportaż

 

Dodaj komentarz